Minister Diana Pokie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting zet zich in om op korte termijn een oplossing te vinden voor de problemen rond de moni karta. Volgens haar functioneert het systeem momenteel niet goed. Ze hoopt binnenkort met de samenleving te communiceren over de stappen die zullen worden genomen.
Veel burgers ontvangen hun geld niet vanwege grote achterstanden. Volgens de minister mogen sociaal zwakkeren en mensen met een beperking hun geld nooit te laat krijgen. In het radioprogramma Bakana Tori op Lim FM gaf zij aan dat er samen met de directie en medewerkers wordt onderzocht waar het knelpunt zit dat de betalingen telkens vertraagt.
De minister liet weten dat er reeds een quickscan is uitgevoerd, maar dat zij externe assistentie wil inschakelen voor een tweede scan. Zo kunnen de resultaten met elkaar worden vergeleken, wat volgens haar zal bijdragen aan een effectieve aanpak van het probleem. De samenleving zal binnenkort geïnformeerd worden over het startpunt van deze aanpak.
Wat ze in elk geval niet zal doen, is van het probleem een klaagtermijn maken of voortdurend naar de vorige regering wijzen. Op het ministerie liggen nog 24.000 moni karta’s die niet zijn opgehaald, en het is onduidelijk waarom dat het geval is.
Pokie windt er geen doekjes om: er zijn volgens haar veel onregelmatigheden geconstateerd. Ze vermoedt dat er ‘heilige huisjes’ zijn die bijdragen aan de problematiek. De bewindsvrouw roept de samenleving op om samen te werken aan het oplossen van de problemen binnen haar ministerie.
- Mexico start loterij om migranten in VS te steunen..
- Verontwaardiging over weigering visa voor Venezolaans Littl…..
- ‘Korpschef en hoofd DNV met technocraten invullen’..
- Ludwig Belgrave na zege op De Arend: ‘Deze wedstrijd was ee…..
- Sauditha Breeveld – Bell (76) Rotterdam 25-7-2025..
- Kansen door milieu en olie/gas in één ministerie te combine…..
- VS en EU bereiken handelsakkoord: 15% importheffing voorkom….
- Minister Misiekaba belooft actie na zorgwekkende signalen P….
- Column: Gij zult niet… of toch wel?.
- Van Dijk-Silos: ‘Al de zaken die ik heb zijn van algemene b…..
- Minister Pokie zoekt oplossing voor problemen rond moni kar…..
- Vandaag beëdiging nieuwe parlementariërs en nieuwe minist…..
- Column: Borrelpraat no. 882.
- Artino Oldenstam keert terug met zwoele single ‘Gitara’..
- Boedjoe veroordeeld voor vernieling van politieke billboard…..
- Zo woon ik: ‘Ik was op slag verliefd!’..
- Rusland schroeft viering Marine Dag terug na golf Oekraïens….
- Krin birti-actie Land van Dijk..
- Amerika en Mexico winnaars Norceca Beach Tour Suriname..
- Transvaal triomfeert met 3-0, Robinhood verovert beker met ….
- Slachtoffer steekincident in het MMC overleden; verdachte a….