Minister Diana Pokie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (SoZaVo) benadrukte gisteren voor aanvang van de vergadering van de Raad van Ministers, dat geen enkele sociale uitkering is stopgezet. ‘’Berichten over het beëindigen van bijvoorbeeld de koopkrachtversterking, zijn onjuist’’, stelde de minister. Zij verklaarde dat eerdere uitspraken die zij gedaan heeft, waarschijnlijk verkeerd begrepen zijn. ‘’Alle uitbetalingen gaan gewoon door. De regering wil te allen tijde voorkomen dat sociaal zwakkeren in de problemen raken”, aldus de minister. Zij verduidelijkte dat het ministerie onderwijl onderzoek doet naar misstanden bij de toekenning van sociale voorzieningen. ldus Pokie.
De sociale uitkeringen die voortgang vinden, betreffen onder meer de Algemene Kinderbijslag, AOV, uitkeringen aan mensen met een beperking en andere vormen van steun aan kwetsbare groepen. Ten aanzien van de koopkrachtversterking (KKV) zei de minister, dat deze niet onder de begroting van haar ministerie valt, maar afkomstig is van het ministerie van Financiën en Planning. De KKV betreft een extra maatregel die door de vorige regering werd ingevoerd voor minderdraagkrachtigen.
Volgens de minister was er in totaal SRD 240 miljoen beschikbaar gesteld voor deze uitbetalingen. Nu dat bedrag volledig is benut, worden er tijdelijk geen nieuwe aanmeldingen in behandeling genomen.
Ook de MoniKarta is volgens de minister, ondanks geconstateerde onregelmatigheden, niet stopgezet. ‘’Burgers blijven hun uitkeringen ontvangen, terwijl een onderzoek loopt naar de misstanden’’, aldus Pokie. Volgens haar zal het proces van ordening en opschoning pas volgend jaar worden afgerond, omdat er eerst duidelijke procedures moeten worden ontwikkeld en gecommuniceerd naar de samenleving.
The post Minister Pokie: ‘Koopkrachtversterking is niet stopgezet’ ..
- Ramsaran: ‘De beschermers van onze soevereiniteit’..
- Brad Pitt breekt records met nieuwe F1-film.
- Voormalig president Vizcarra in voorlopige hechtenis..
- Alcoholconsumptie VS op historisch dieptepunt.
- Braziliaanse vrouw in VS opgepakt en dreigt met uitzetting..
- MinOWC wil betere begeleiding van leerlingen richting einde…..
- Vruchtbaar werkoverleg wnd. korpschef en SPB.
- Hof van Justitie zet oud-ministers Amoksi en Raghoebarsing …..
- Tessa Leuwsha geeft Boni ontnomen identiteit terug..
- Newmont: incident ‘botsing zware machines’ wordt behandeld …..
- FDA keurt eerste aceclidine-oogdruppel tegen presbyopie goe….
- Hypocrisie in de Westerse politiek rond het label ‘terroris….
- Vuilophaal kost additioneel SRD 165 miljoen in 2025..
- Vergunningvertragingen domineren gesprek tussen minister La…..
- IDB-president bezoekt historische binnenstad Paramaribo..
- Van hyperinflatie naar stabiliteit: Braziliaanse valuta 194….
- ICJ bereidt laatste hoorzittingen voor in grensgeschil Guya…..
- DNA stelt speciale commissie ‘Jeugdzaken’ in..
- Hoofd Examenbureau: “Alle scholen moeten nu resultaten hebb…..
- Bond van Personeel PCS draagt Romano Meriba voor in toezich…..
- Tankbon-fraude Brandweer loopt op tot ruim SRD 370.000,-..