Minister Diana Pokie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) benadrukt dat geen enkele sociale uitkering door de overheid is stopgezet. Volgens de bewindsvrouw berust de bewering dat bijvoorbeeld de koopkrachtversterking is stopgezet, niet op waarheid. Voor aanvang van de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers verklaarde Pokie dat zij kennelijk verkeerd is begrepen.
Wat zij eerder in onder meer De Nationale Assemblee heeft gezegd, is dat terwijl haar ministerie de misstanden op het gebied van uitkeringen onderzoekt, alle betalingen gewoon doorgaan. De regering wil voorkomen dat sociaal zwakkeren in de problemen komen.
De uitkeringen die worden voortgezet zijn onder andere de Algemene Kinderbijslag, AOV, uitkeringen voor mensen met een beperking en andere steun aan kwetsbare groepen. Over de koopkrachtversterking verklaarde de minister dat deze betalingen niet uit de begroting van haar ministerie kwamen, maar van Financiën en Planning, en dat dit een extra was die de toenmalige regering gaf aan mensen met een lagere draagkracht.
Er was een totaalbedrag van SRD 240 miljoen beschikbaar. Wat nu gebeurt, is dat nieuwe aanmeldingen tijdelijk niet geholpen kunnen worden omdat het beschikbare bedrag al is bereikt.
Ook met betrekking tot Moni Karta gaf Pokie aan dat niets wordt stopgezet, ondanks dat er onregelmatigheden zijn ontdekt. Burgers blijven hun geld gewoon ontvangen, terwijl er een onderzoek naar de misstanden plaatsvindt. Volgens de minister zal de ordening en opschoning dit jaar nog niet volledig rond zijn, omdat duidelijke procedures moeten worden vastgesteld, zodat de samenleving daar ook van op de hoogte is.
- Maxwell stilletjes overgeplaatst van gevangenis in Florida.
- Breaking: Directeur DNV Ramlall ontheven uit functie..
- EU-ambassadeur en regering bespreken voortzetting en verdie…..
- EU wil partnerschap met Suriname verder versterken..
- Tom Holland probeert nieuwe Spider-Man-pak uit ..
- Eros noemt AI-alternatief einde van ‘Raanjhanaa’ een wettel…..
- Karrueche Tran ontkent vermeende relatie met Deion Sanders..
- Shah Rukh Khan flirt met zijn vrouw Gauri Khan na National …..
- Monorath bij bezoek aan Brandweer: naamsverandering JusPol …..
- GBB-minister bespreekt samenwerking met STINASU en touroper…..
- dinsdag 5 augustus 2025..
- EU en Suriname intensiveren samenwerking; luchtvaartblackli…..
- Bromfietsdief op heterdaad betrapt..
- Landveld: ‘Suriname kan meer halen uit het toerisme’..
- Bondsvoorzitter tegen nieuwe lichting douane-aspiranten: ‘J…..
- Directeur Grassalco pleit voor minder focus op VS en Europa…..
- OM onderzoekt mogelijk wanbeheer bij Binnenlandse Zaken..
- Irshaad Fatehmahomed (NPS) bereid zich voor op drukke perio…..
- Verdachten zware mishandeling en poging diefstal opgesloten..
- Braziliaanse oud-president Bolsonaro onder huisarrest wegen…..
- Carmen Tecla Francis (68) Rotterdam 3-8-2025..