Minister Diana Pokie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) benadrukt dat geen enkele sociale uitkering door de overheid is stopgezet. Volgens de bewindsvrouw berust de bewering dat bijvoorbeeld de koopkrachtversterking is stopgezet, niet op waarheid. Voor aanvang van de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers verklaarde Pokie dat zij kennelijk verkeerd is begrepen.
Wat zij eerder in onder meer De Nationale Assemblee heeft gezegd, is dat terwijl haar ministerie de misstanden op het gebied van uitkeringen onderzoekt, alle betalingen gewoon doorgaan. De regering wil voorkomen dat sociaal zwakkeren in de problemen komen.
De uitkeringen die worden voortgezet zijn onder andere de Algemene Kinderbijslag, AOV, uitkeringen voor mensen met een beperking en andere steun aan kwetsbare groepen. Over de koopkrachtversterking verklaarde de minister dat deze betalingen niet uit de begroting van haar ministerie kwamen, maar van Financiën en Planning, en dat dit een extra was die de toenmalige regering gaf aan mensen met een lagere draagkracht.
Er was een totaalbedrag van SRD 240 miljoen beschikbaar. Wat nu gebeurt, is dat nieuwe aanmeldingen tijdelijk niet geholpen kunnen worden omdat het beschikbare bedrag al is bereikt.
Ook met betrekking tot Moni Karta gaf Pokie aan dat niets wordt stopgezet, ondanks dat er onregelmatigheden zijn ontdekt. Burgers blijven hun geld gewoon ontvangen, terwijl er een onderzoek naar de misstanden plaatsvindt. Volgens de minister zal de ordening en opschoning dit jaar nog niet volledig rond zijn, omdat duidelijke procedures moeten worden vastgesteld, zodat de samenleving daar ook van op de hoogte is.
- Kunstenaar George Ramjiawansingh (1954–2025) overleden..
- Parmessar bij start begrotingsbehandeling: ‘Staatsolie onde…..
- Sozavo onderzoekt meldingen en aangiftes rond Moni Karta-ui…..
- ‘Begrotingsbehandeling krijgt prioriteit boven reces’..
- Volksgezondheid bespreekt medische wetgeving met interdisci…..
- Winnaar Rotary Student Excellence Award: ‘Niets komt van ge…..
- Casas pleit voor duidelijk luchtvaartbeleid om EU-blacklist…..
- UITDAGINGEN ONDERWIJS..
- Brunswijk uit misnoegen over aanwezigheid regering in DNA..
- Misiekaba: ‘Samenwerking en focus op mentale zorg zijn cruc…..
- Koi Carper-coach Belgrave: ‘Ons rest niet anders dan donder…..
- Vrouw van afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon gearreste…..
- Suriname kan maar liefst USD 1 miljard lenen bij IDB..
- Cotino stelt dringende vragen over onderwijs aan de regerin…..
- IDB zal elk besluit van Suriname in kwestie Van ‘t Hogeruys…..
- Kop in het zand: jokken houdt de waarheid zelden verborgen..
- IDB belooft Suriname US$ 1 miljard aan steun..
- Minister van Financiën en Planning ontvangt ambassadeurs va…..
- Surinaamse tennissers sluiten Davis Cup af met zege op Sain…..
- Club Neutraal pakt draad na heel lang weer op..
- KNAW neemt eigen rol koloniale verleden onder de loep..