Minister Diana Pokie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) benadrukt dat geen enkele sociale uitkering door de overheid is stopgezet. Volgens de bewindsvrouw berust de bewering dat bijvoorbeeld de koopkrachtversterking is stopgezet, niet op waarheid. Voor aanvang van de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers verklaarde Pokie dat zij kennelijk verkeerd is begrepen.
Wat zij eerder in onder meer De Nationale Assemblee heeft gezegd, is dat terwijl haar ministerie de misstanden op het gebied van uitkeringen onderzoekt, alle betalingen gewoon doorgaan. De regering wil voorkomen dat sociaal zwakkeren in de problemen komen.
De uitkeringen die worden voortgezet zijn onder andere de Algemene Kinderbijslag, AOV, uitkeringen voor mensen met een beperking en andere steun aan kwetsbare groepen. Over de koopkrachtversterking verklaarde de minister dat deze betalingen niet uit de begroting van haar ministerie kwamen, maar van Financiën en Planning, en dat dit een extra was die de toenmalige regering gaf aan mensen met een lagere draagkracht.
Er was een totaalbedrag van SRD 240 miljoen beschikbaar. Wat nu gebeurt, is dat nieuwe aanmeldingen tijdelijk niet geholpen kunnen worden omdat het beschikbare bedrag al is bereikt.
Ook met betrekking tot Moni Karta gaf Pokie aan dat niets wordt stopgezet, ondanks dat er onregelmatigheden zijn ontdekt. Burgers blijven hun geld gewoon ontvangen, terwijl er een onderzoek naar de misstanden plaatsvindt. Volgens de minister zal de ordening en opschoning dit jaar nog niet volledig rond zijn, omdat duidelijke procedures moeten worden vastgesteld, zodat de samenleving daar ook van op de hoogte is.
- Renovatie ziekenboeg Huize Ashiana in afrondende fase..
- Ouders uiten woede over eindexamenresultaten: “Dit is onkan…..
- Bekendmaking Openbare Aanbesteding NV Telesur..
- Tiener springt vermoedelijk van Wijdenboschbrug.
- Schuldenberg tikkende tijdbom..
- Minister Tsang legt bouw nieuwe DNA-vergaderzaal stil..
- EBS blijft extra inkomsten overmaken ondanks hogere kosten ….
- Amerikaanse ambassadeur bespreekt versterking samenwerking …..
- Tien jaar knutselen aan de norm – en het onderwijs blijft a….
- Zendaya’s aankomende film- en tv-rollen.
- Machine Gun Kelly geeft dochter auto voor verjaardag.
- Metro Boomin krijgt procesdatum in civiele verkrachtingszaa….
- MadeiSu herdenkt 172 jaar Madeirese immigratie..
- Amerikaanse ambassadeur bezoekt president Simons: focus op …..
- Uitspraak zedenzaak voorganger op 19 augustus..
- Opmerkelijk – Oudste menselijke artefacten ontdekt op Sulaw….
- Suriname derde grootste offshore olie-investeringsbestemmin….
- Minister Pokie: vervuild sociaal bestand bevat soms zelfs a…..
- Weetje van de dag – Vandaag in 1914: Panamakanaal open voor….
- Franse luchtverkeersleider geschorst die ‘Free Palestine’ ….
- President Peru verleent oud-militairen pardon voor mensenre….