Minister Diana Pokie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) benadrukt in gesprek met Suriname suriname dat er nog veel werk aan de winkel is binnen haar ministerie. Ze maakt duidelijk dat burgers geen geld hoeven te betalen voor diensten die door Sozavo worden aangeboden.
“Niemand mag mijn naam gebruiken om geld te vragen voor zaken die gratis zijn,” zegt de minister resoluut. “Efu yu pai, dan na yu ferantwoortu.”
Een van de directe aandachtspunten is de staat van de gebouwen van het ministerie. Veel kantoren verkeren in slechte staat en kampen met een gebrek aan airconditioning. “Het is niet menselijk om onder zulke omstandigheden te werken. We zijn bezig om op korte termijn de airco’s te vervangen, zodat medewerkers in betere omstandigheden hun werk kunnen doen,” aldus Pokie.
Een ander knelpunt betreft de lange wachttijden voor zwangere vrouwen om hun Bazo-kaart te verkrijgen. De minister erkent dit probleem en geeft aan dat het ministerie maatregelen treft om dit proces te verbeteren.
Daarbij zal de informatievoorziening beter worden ingericht. “We zorgen ervoor dat alle informatie over onze diensten ook beschikbaar is in meerdere talen, zodat burgers precies weten waar ze moeten zijn en wat ze moeten doen.”
De minister onderstreept dat iedere burger volgens de wet verzekerd moet zijn. Personen die niet in staat zijn om zelf een verzekering te betalen, kunnen kosteloos via Sozavo een aanvraag indienen voor een Bazo-kaart.
Voor klachten of vragen kunnen burgers zich persoonlijk melden bij de communicatie-eenheid van Sozavo aan de Waterkant 30-32. Deze afdeling is recentelijk versterkt om de informatieverstrekking aan de samenleving te verbeteren en klachten adequaat te behandelen.
“We nemen de signalen uit de samenleving serieus,” zegt minister Pokie. “Iedereen heeft recht op duidelijke informatie en eerlijke behandeling.”
- Video -Traditioneel tortillarennen als protest tegen geneti….
- Bromfietser gewond afgevoerd na te zijn aangereden door aut….
- OM eist 14 jaar gevangenisstraf voor beroving, verkrachting…..
- Nieuwe minister, oud verhaal..
- Albert Ramdin beschuldigd van buitensporige uitgaven, nepot…..
- Oud-Israëlische veiligheidschefs waarschuwen voor escalatie….
- Tesla sluit $16,5 miljard deal met Samsung: grote test voor….
- Beeld van ‘pornografische’ zeemeermin wordt verwijderd in D….
- Voormalig MI5-baas overleden op 90-jarige leeftijd.
- Benoeming Sewcharan in Staatsraad: versterking voor instit…..
- Regering afwezig in Newmont-crisis..
- AU-missie bevestigt doden van meer dan 50 al-Shabab-strijde….
- OAS secretaris-generaal wijst aantijgingen van de hand..
- Onderzoek Biza..
- Albert Ramdin van OAS beschuldigd van spilzucht, vriendjesp….
- Twee politieambtenaren verdacht van verduistering SRD 1 mil….
- Drie ontsnapte arrestanten uit cellenhuis Santodorp gezocht….
- Al sinds 2010 felle kritiek op hoge directiesalarissen.
- Artsen waarschuwen voor onbekende verlammingsziekte in Gaza..
- Chinese ambassadeur vol lof over Suriname..
- Artiesten eren scheidende operationeel manager Nederlandse …..