Minister Henry Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) heeft tijdens een persconferentie na de regeringsraadvergadering aangegeven dat er meer gedaan moet worden om de gemeenschap beter te informeren over de studententoelage van SRD 800 en andere vormen van studentenfinanciering.
De regering maakt zich zorgen over het bereiken van alle studenten, inclusief die in het binnenland, en hoe zij in aanmerking kunnen komen voor deze toelage. Er is namelijk onduidelijkheid ontstaan onder studenten over de beschikbare financiële middelen.
De minister benadrukte dat de regering, de Nationale Ontwikkelingsbank (NOB) en andere instellingen al verschillende mogelijkheden hebben gecreëerd om studenten te ondersteunen. Toch blijkt dat veel studenten nog niet volledig op de hoogte zijn van deze opties. Minister Ori gaf daarom aan dat de informatie beter verspreid moet worden, met name via sociale media, aangezien jongeren hier vaak actief zijn.
Daarnaast wordt een beroep gedaan op de districtscommissarissen om mee te helpen bij de verspreiding van de informatie en ondersteuning te bieden aan studenten en ouders. Ook in dorpen waar de toegang tot informatie vaak beperkter is, moet de noodzakelijke informatie gedeeld worden, zodat ouders en studenten weten welke mogelijkheden er zijn voor verdere studie. Het ministerie zal hierin ook ondersteuning bieden.
De minister deelt de zorgen van de media over de verspreiding van informatie naar de gemeenschap en benadrukte dat de regering zich inzet om ervoor te zorgen dat alle studenten, ongeacht hun locatie, op de hoogte zijn van de beschikbare kansen. Het doel is dat iedere student, inclusief degenen in afgelegen gebieden, de juiste informatie krijgt om gebruik te maken van de financiële ondersteuning.
- “De samenleving is het aan Bouterse verschuldigd om NDP wee…..
- Einde schade en schande bij CBvS: jaarverslag 2022 gepublic…..
- Verkiezingsorganen geven vervolgupdates aan president..
- Op welke dag valt Ied-ul-Fitr volgens de leer van de Islam?..
- Derde editie Café Francophone stimuleert gebruik Franse taa…..
- Brunswijk tegen Bouterse: “Te yu masra dede ye go na rouw, …..
- Ied-ul-Fitr nu toch formeel op 31 maart..
- Auto door brand verwoest..
- Twee medeinzittenden overleden bij eenzijdig verkeersongeva…..
- President geïnformeerd over voortgang voorbereidingen verki…..
- Wegomlegging Waterkant..
- Verdachte valt door de mand bij Bankbeveiligingsdienst met …..
- Staatsolie evalueert intern ‘passende’ stappen na deal met …..
- Kind komt om het leven bij bouwongeluk aan de Ojamastraat..
- Trumps minister van Buitenlandse Zaken bezoekt Suriname..
- PVC plaatst 51 vrouwen op DNA kandidatenlijst..
- BEP presenteert kandidatenlijst voor verkiezingen 2025: Asa…..
- President honoreert verzoek Stg. Sranan Boeroe voor eenmali…..
- ECD doet onderzoek naar klacht over vuil aan Kristalstraat..
- Hof van Justitie: PVP moet alsnog worden geregistreerd voor…..
- Lijstenmaker..