De werkzaamheden aan het Weg naar Zee-project verlopen volgens planning. Dat meldt minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken (OW) in een gesprek met Suriname suriname. Momenteel worden de grote bolders (rotsblokken) aangevoerd die de kustverdediging zullen versterken. Volgens de minister zal het enkele maanden duren voordat alle bolders geplaatst zijn, waarna gestart kan worden met de constructie van de dijk.
De rotsblokken worden voorlopig opgeslagen in de omgeving, zodat men op het juiste moment met de plaatsing kan beginnen. Dit is onderdeel van een breder kustverdedigingsproject waarmee de overheid de dreiging van wateroverlast en zeewaterindringing wil tegengaan.
Een tweede belangrijk project is de vervanging van de Brantimakkasluis. Deze wordt momenteel omgebouwd naar een automatisch klepduikerssysteem, wat de waterafvoer efficiënter en betrouwbaarder zal maken. De werkzaamheden zijn reeds gestart: de palen worden momenteel geheid. De minister kondigde aan binnenkort een oriëntatiebezoek te brengen aan het projectgebied om de voortgang van nabij te controleren.
Minister Nurmohamed verzekert de gemeenschap dat er geen sprake zal zijn van verplichte verhuizingen. “De dijk wordt zodanig aangelegd dat deze achter de percelen van de bewoners komt te liggen,” aldus de minister. Hij benadrukt dat als er langer was gewacht met de uitvoering van dit project, bewoners wél hadden moeten verhuizen.
Ook is er een afspraak met de aannemer gemaakt over het beheer bij wateroverlast. De aannemer is verantwoordelijk voor zowel het onderhoud van de weg als voor het treffen van noodmaatregelen bij calamiteiten. Recent heeft hij al een tijdelijke kleidam aangelegd, waarmee de hogere waterstanden in het gebied deels onder controle zijn gebracht.
Volgens de bewindsman zullen de bewoners van het gebied binnen een jaar geen last meer hebben van structurele wateroverlast. Hij benadrukt dat de huidige aanpak een duurzame oplossing biedt, zonder dat mensen hun woningen hoeven te verlaten.
- Wateroverlast veroorzaakt file Indira Gandhiweg..
- Sheila Kort onderzoekt effect kwik en lood op lever- en nie…..
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan..
- Koers wordt bepaald door goed monetair beleid en niet door …..
- OM: Contactverbod verdachten beroving Sunparklaan..
- Petronas en Staatsolie ondertekenen contract voor Blok 66 i…..
- Nieuwe Haven ‘Dordt’ aan Surinamerivier: ‘Natuurlijk diep, …..
- Verkiezingsuitslag zonder bindendverklaring OKB niet rechts…..
- Staatsolie en PETRONAS sluiten productiedelingscontract voo…..
- Politiebrigadier tevens JIT-lid vermoedelijk betrokken bij …..
- OM moet onderzoek doen naar onverantwoord handelen regering…..
- SAB NV introduceert PalmX handsanitizer..
- Staatsolie en Petronas tekenen productiedelingscontract blo…..
- Autodieven actief in Suriname: drie Toyota Vitz gestolen in…..
- Staatsolie en Petronas ondertekenen productie-delingscontra…..
- Oude aardappels in nieuwe uienzakken..
- Ripdeal in plaats van goudroof: politie houdt verdachten aa…..
- R. Kelly met spoed opgenomen in ziekenhuis na overdosis..
- Energiedeskundige roept op tot hervorming petroleumfiscale …..
- Vermoedelijk betrokkenheid politiefunctionaris van JIT bij …..
- Toerismebranding..