De Beveiligings- en Bijstandsdienst Suriname (BBS) speelt een onmisbare rol in de veiligheid van het land. Dat benadrukte minister Harish Monorath van Justitie en Politie vandaag tijdens een kennismakingsbezoek aan de dienst. De bewindsman sprak zijn waardering uit voor de inzet van de BBS en wees tegelijk op de uitdagingen waarmee de organisatie te maken heeft.
Monorath stelde dat het de verantwoordelijkheid van zijn ministerie is om de samenleving te beschermen tegen geweld en misdaad. Daarbij moet worden voorkomen dat Suriname internationaal een negatief imago krijgt. Het bezoek aan de BBS maakt deel uit van een reeks werkbezoeken van de minister aan de veiligheidsdiensten die onder zijn departement vallen.
Financiële knelpunten en zichtbaarheid
De minister erkende dat de BBS de afgelopen jaren door beperkte financiële middelen met diverse knelpunten kampt, wat de uitvoering van taken bemoeilijkt. Toch vindt hij dat de handhavers van wet en orde overal zichtbaar moeten zijn.
Monorath pleit voor een naamsverandering van het ministerie van Justitie en Politie. Volgens hem sluit een nieuwe naam beter aan bij de inclusieve aanpak die wordt nagestreefd.
“Inclusie betekent dat vraagstukken gezamenlijk worden beantwoord en dat alle korpsen daarin hun plek vinden,” aldus de minister. Zowel de korpsleiding als de vakbond zal worden betrokken bij de voorstellen, die uiteindelijk aan de president zullen worden voorgelegd.
Opleiding en waardering personeel
Ook opleidingen en professionalisering krijgen nadruk binnen het beleid. Monorath wil een betere structuur realiseren en belooft binnen de beschikbare middelen te werken aan de uitdagingen waar de BBS mee te maken heeft. Daarbij gaat het onder meer om een veilige werkplek, passende erkenning en nazorg voor het personeel.
- Crisisteam doneert groenten aan tehuizen: “Het gaat om dele….
- ‘Kow Gwe’ laat Theaterfestival De Parade lachen, slikken en…..
- President: binnen drie maanden besluit over toekomst SLM..
- Grootschalige schoonmaakactie in centrum Paramaribo.
- Ameera Hashwi schrijft geschiedenis in Wayne County.
- ‘Leerling versus meester’ in basketbalfinale SCVU-Koi Carpe…..
- KAMELEONPOLITIEK ONDERMIJNT VERTROUWEN..
- Param4ryow terug als Yopii..
- Decentralisatie, economische diversificatie en belastinginn….
- 9 bromfietsen en 1 motor in beslag genomen tijdens controle….
- President Simons: ‘Sterke aanwijzingen van corruptie bij so….
- Politie onderschept 28 kilogram vermoedelijke marihuana in ….
- POLITIEK HOORT NIET THUIS IN CRUCIALE FUNCTIES..
- ‘De Javaanse Mannen’-podcast als stem van een gemeenschap d…..
- Books by Jonathan en Haukes maken 1000 kinderen blij met kl…..
- VAN ‘STEM SLIM’ NAAR RIANT OAS-SALARIS..
- Popki Patu: cultureel erfgoed inzetbaar als opvoedingstool..
- Thalia zoekt nieuwe energie: “Theater moet opnieuw zijn ple…..
- STAATSRAAD EN GOEDE VOORNEMENS..
- KPS VOORLICHTING RONDUIT EEN LACHERTJE..
- Xaviera Jessurun: “De maat is nu echt vol”..