De Beveiligings- en Bijstandsdienst Suriname (BBS) speelt een onmisbare rol in de veiligheid van het land. Dat benadrukte minister Harish Monorath van Justitie en Politie vandaag tijdens een kennismakingsbezoek aan de dienst. De bewindsman sprak zijn waardering uit voor de inzet van de BBS en wees tegelijk op de uitdagingen waarmee de organisatie te maken heeft.
Monorath stelde dat het de verantwoordelijkheid van zijn ministerie is om de samenleving te beschermen tegen geweld en misdaad. Daarbij moet worden voorkomen dat Suriname internationaal een negatief imago krijgt. Het bezoek aan de BBS maakt deel uit van een reeks werkbezoeken van de minister aan de veiligheidsdiensten die onder zijn departement vallen.
Financiële knelpunten en zichtbaarheid
De minister erkende dat de BBS de afgelopen jaren door beperkte financiële middelen met diverse knelpunten kampt, wat de uitvoering van taken bemoeilijkt. Toch vindt hij dat de handhavers van wet en orde overal zichtbaar moeten zijn.
Monorath pleit voor een naamsverandering van het ministerie van Justitie en Politie. Volgens hem sluit een nieuwe naam beter aan bij de inclusieve aanpak die wordt nagestreefd.
“Inclusie betekent dat vraagstukken gezamenlijk worden beantwoord en dat alle korpsen daarin hun plek vinden,” aldus de minister. Zowel de korpsleiding als de vakbond zal worden betrokken bij de voorstellen, die uiteindelijk aan de president zullen worden voorgelegd.
Opleiding en waardering personeel
Ook opleidingen en professionalisering krijgen nadruk binnen het beleid. Monorath wil een betere structuur realiseren en belooft binnen de beschikbare middelen te werken aan de uitdagingen waar de BBS mee te maken heeft. Daarbij gaat het onder meer om een veilige werkplek, passende erkenning en nazorg voor het personeel.
- President Simons: ‘Een moment van onoplettendheid kan fataa…..
- Dagblad Suriname, dinsdag 19 augustus 2025.
- Suriname benadrukt strategisch partnerschap in het “9th Chi…..
- Suriname gastheer jaarlijkse conferentie Caribbean Shipping…..
- Minister Landveld onderzoekt oplossingen voor verkeersdrukt…..
- Gold Grams stuit op weerstand, maar zoektocht naar evenwich…..
- BBS onmisbaar voor veiligheid in Suriname..
- FALEND SOCIAAL BELEID..
- Ferdinand Max Maartens (76) Almere 11-8-2025..
- SLM-dossier: verdachten tussen vermoedens van schuld en tra…..
- Bezorgde bewoners Pikin Saron klagen over vervuiling: ‘Chin…..
- ‘Ontheffing korpschef zonder advies pg was ondermijning…..
- President Simons waarschuwt ministers: geen plaats voor cor…..
- Minister Pokie belooft aanpak Ashiana en bureaucratie bij S…..
- Droge tijd: SWM waarschuwt voor hogere watervraag en roept …..
- VVI-directeur Adraai: ‘Verkeersveiligheid moet niet slechts…..
- Jessurun: ‘Mijn naam wordt onterecht door het slijk gehaald…..
- Minister Monorath: “BBS onmisbaar voor de veiligheid in he….
- Sampie doet uitspraken zonder onderbouwing, zegt dokter Ale…..
- Simons: ‘President is niet bevoegd om grond uit te geven…..
- Finaal antwoord Fiti Makandra op spijtbetuiging Nederlandse…..