De Beveiligings- en Bijstandsdienst Suriname (BBS) is volgens minister Harish Monorath van Justitie en Politie onmisbaar voor de veiligheid in Suriname. Dat zei hij vandaag, maandag 18 augustus, tijdens een kennismakingsbezoek aan de BBS. Minister Monorath heeft bij deze gelegenheid stilgestaan bij de inzet en uitdagingen waarmee de BBS’ers worden geconfronteerd.
Het bezoek aan de BBS is onderdeel van een reeks werkbezoeken van de minister aan de verschillende veiligheidsdiensten die onder zijn departement ressorteren.
Monorath merkte op dat de BBS in de afgelopen jaren als gevolg van beperkte financiële middelen met diverse knelpunten te maken heeft; zaken die de uitoefening van taken van de BBS bemoeilijken.
De bewindsman pleit voor een naamsverandering van het ministerie van Justitie en Politie, gezien de beoogde inclusieve aanpak waarin alle korpsen terug te vinden zijn, aangezien de BBS ook essentieel is in het veiligheidsplan.
“Het beleid van het ministerie zal vooral worden geleid door inclusie en human capital. Deze inclusie betekent niet alleen directe en indirecte betrokkenheid, maar eveneens dat vraagstukken gezamenlijk beantwoord zullen worden”, aldus minister Monorath. Volgens hem zal zowel de korpsleiding als de vakbond worden uitgenodigd om hierover mee te denken, waarna voorstellen aan de president zullen worden voorgelegd.
- Joan Mac-Intosh zet zich in voor autisme-bewustwording in S…..
- Suriname in regionale top vier met laagste benzineprijzen..
- Dochter en schoonzoon aangehouden na dodelijke familieruzie..
- Verkeersveiligheidsinstituut Suriname slaat alarm over erns…..
- Vakbond Newmont slaat alarm: Newmont wil 10-15 procent werk…..
- TotalEnergies lanceert officieel Scholarship Programma in S…..
- Herstructurering en strengere controle binnen ministerie SO…..
- President Simons beëdigt nieuwe Staatsraad..
- Aanvang begrotingsbehandeling op dinsdag 12 augustus..
- Acht jaar voor doodslag op oom..
- Monorath: ‘Wat niet goed is, hoort er niet bij’..
- Vakbond Newmont vraagt VWA tot zorgvuldige beoordeling voor…..
- Ministersteam voltallig met beëdiging Onderwijsminister Cur…..
- Rechter legt 8 jaar op voor doden van oom met houten balk..
- Stock Market Game traint duizenden Caribische jongeren in f…..
- Irma Cecilia Reding (81) Almere 1-8-2025..
- Carmen Vriesde (62) Paramaribo – Suriname 1-8-2025..
- Herdenking 135 jaar Javaanse Immigratie op het Onafhankelij…..
- DNA-lid Karta-Bink pleit voor rechtvaardige beloningsstruct…..
- Guillaume Helberg..
- Chef-staf Akiemboto: ‘Mijn focus is vanaf nu op de toekomst…..