De Beveiligings- en Bijstandsdienst Suriname (BBS) is volgens minister Harish Monorath van Justitie en Politie onmisbaar voor de veiligheid in Suriname. Dat zei hij vandaag, maandag 18 augustus, tijdens een kennismakingsbezoek aan de BBS. Minister Monorath heeft bij deze gelegenheid stilgestaan bij de inzet en uitdagingen waarmee de BBS’ers worden geconfronteerd.
Het bezoek aan de BBS is onderdeel van een reeks werkbezoeken van de minister aan de verschillende veiligheidsdiensten die onder zijn departement ressorteren.
Monorath merkte op dat de BBS in de afgelopen jaren als gevolg van beperkte financiële middelen met diverse knelpunten te maken heeft; zaken die de uitoefening van taken van de BBS bemoeilijken.
De bewindsman pleit voor een naamsverandering van het ministerie van Justitie en Politie, gezien de beoogde inclusieve aanpak waarin alle korpsen terug te vinden zijn, aangezien de BBS ook essentieel is in het veiligheidsplan.
“Het beleid van het ministerie zal vooral worden geleid door inclusie en human capital. Deze inclusie betekent niet alleen directe en indirecte betrokkenheid, maar eveneens dat vraagstukken gezamenlijk beantwoord zullen worden”, aldus minister Monorath. Volgens hem zal zowel de korpsleiding als de vakbond worden uitgenodigd om hierover mee te denken, waarna voorstellen aan de president zullen worden voorgelegd.
- Veehoudersbond wenst snelle import melkkoeien uit Brazilië..
- Financiële tekorten bedreigen continuïteit vuilophaal..
- TCT en IDB bespreken stappen om luchtvaartpositie te herste…..
- Art gallery Wi Eygi Du betreurt heengaan George Ramjiawansi…..
- SRS 60 jaar: ‘Bij ons hebben Surinaamse muzikanten een uitl…..
- Jeugdraad en DNA-voorzitter Adhin werken aan toekomstige je…..
- Scholen in binnenland krijgen Smart-tv voor afstandsonderwi…..
- Regering verwijt oppositie tegenwerking bij behandeling beg…..
- Baasaron: ‘Trieste situatie op ministerie’..
- Juspol kreunt onder SRD 312 miljoen aan onbetaalde rekening…..
- Amzad Abdoel nieuwe vicevoorzitter Staatsraad..
- Abiamofo: ‘Verlaging stroomprijs niet in zicht’..
- Gratis tankfeest voorbij: politici en hun ‘binnen- en buite…..
- Eerste lichting UTOS-studenten Bejaardenverzorging slaagt 1…..
- Parmessar in de clinch met Noersalim in DNA..
- President steekt hand in eigen boezem over onveilige wegen:…..
- De grote vakantie..
- Volksgezondheid evalueert IS4H- en HEARTS-programma..
- Renovatie ziekenboeg Huize Ashiana in afrondende fase..
- Ouders uiten woede over eindexamenresultaten: “Dit is onkan…..
- Bekendmaking Openbare Aanbesteding NV Telesur..