Minister André Misiekaba van Volksge-zondheid, Welzijn en Arbeid werkt aan de herintroductie van spoedposten en het opnieuw inzetten van Cubaanse artsen. Volgens hem is het onduidelijk, waarom deze voorzieningen, die burgers juist in noodsituaties verlichting moeten bieden, door de vorige regering zijn stopgezet.
De bewindsman verklaarde, dat de spoedposten bedoeld zijn om medische hulp dichter bij de gemeenschap te brengen. Hierdoor hoeven mensen niet altijd rechtstreeks naar de Spoed Eisende Hulp van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP) te gaan. ‘’Het wegvallen van de posten heeft de druk op het AZP juist vergroot’’, stelde de minister.
Tijdens een interview in Bakana Tori op LIM FM benadrukte Misiekaba, dat patiënten via een spoedpost vaak eerst worden gestabiliseerd, voordat zij eventueel worden doorverwezen naar het AZP. Hij zei dat ook president Jennifer Simons het belang van dit systeem onderstreept en dat deskundigen inmiddels werken aan het opnieuw operationeel maken van de posten.
Over de inzet van Cubaanse artsen zei de minister, dat hij niet begrijpt, waarom dit beleid in het verleden is stopgezet. In een gesprek met de Cubaanse ambassadeur kreeg hij de bevestiging dat Cuba positief staat tegenover een hervatting van de samenwerking.
Volgens Misiekaba is het onlogisch, dat buitenlandse artsen worden uitgesloten, terwijl sommige lokale artsen weigeren, in het binnenland te werken. “De Cubaanse artsen hebben zich al een jaar voorbereid en de taal aangeleerd, maar juist toen zij ingezet moesten worden, werd het proces gestopt”, aldus Misiekaba.
The post Minister Misiekaba wil spoedposten en inzet Cubaanse artsen herstellen ..
- Buitenposten Suriname na 1 november anders ingevuld..
- Eén dode bij uit de hand gelopen familieruzie..
- Man omgekomen na uit de hand gelopen familieruzie..
- Parmessar: ‘De regering zal in financieel zwaar weer rake…..
- Rabidin brengt lied uit in verband met 135 jaar Javaanse im…..
- Vicepresident Rusland: regering werkt niet mee aan wurgcont…..
- Man overleden na uit de hand gelopen familieruzie.
- Sollicitatieoproep CBvS – medewerker Bibliotheek..
- Suriname betuigt medeleven na dodelijk helikopterongeluk in…..
- Verkeersveiligheidsmaand van start: ‘Geen haast is een leve…..
- Bryan Isaacs voorlopig ter beschikking van JusPol-minister..
- Misiekaba: ‘Overheid heeft een achterstandsbetaling van SRD…..
- Eerste lichting gecertificeerde mediators klaar voor inzet …..
- ICS/IMS-training afgerond: meer dan 80 professionals gecert…..
- Frisse wind of dekmantel?..
- Politieschandalen versnelden vertrek korpschef Isaacs..
- Opleiding exercitie-instructeurs hervat na zestien jaar..
- Schooldirecteuren moeten nieuwe slagingsnormen hanteren voo…..
- Voorbereidingen begrotingen 2025 en 2026 in gang..
- VERKEERSCHAOS EN DE “SLIMMERIKKEN”..
- Na zestien jaar weer exercitie instructeursopleiding voor p…..