Minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid stelt dat zijn ministerie en dienstonderdelen dringend institutionele versterking nodig hebben. Hij gaf als voorbeeld dat veel taken momenteel worden toegewezen aan het Bureau voor Openbare Gezondheidszorg (BOG), dat door het gebrek aan specialisten niet alle werkzaamheden kan uitvoeren.
De minister merkte op dat artsen niet altijd bereid zijn om voor een overheidsloon te werken. Tijdens een regeringspersconferentie benadrukte hij dat het BOG een belangrijk instituut is met aanzienlijke verantwoordelijkheden.
Er zijn momenteel discussies gaande over de toekomst van het BOG: sommige stemmen pleiten voor verzelfstandiging, terwijl anderen vinden dat het bureau onder Volksgezondheid moet blijven. Deze kwestie wordt ook besproken met president Jennifer Simons.
Misiekaba sprak zijn waardering uit voor de inzet van medewerkers die onder moeilijke omstandigheden werken. Tegelijkertijd wees hij op de uitdagingen rond de financiering van de zorg. “Het kan niet zo zijn dat verzekerden medische zorg ontvangen en torenhoge bedragen moeten betalen,” zei hij. Bij de presentatie van de nieuwe begroting zal duidelijk worden welke koers de regering met de gezondheidssector wil varen.
Wat betreft de medicamentenvoorziening gaf de minister aan dat de prijzen van medicijnen door het vrije marktmechanisme soms sterk stijgen. Misiekaba streeft ernaar dat het Bedrijf Geneesmiddelen Voorziening Suriname (BGVS) binnen een jaar tot anderhalf jaar opnieuw de centrale rol in de medicamentenvoorziening zal innemen.
De minister benadrukte dat de problemen groot zijn, maar dat de regering alles doet om verbetering in de situatie te brengen.
- Politie heeft een serieus probleem .
- Noodsituatie in het MULO-onderwijs.
- Goud, macht en misbruik: De strijd om Surinames economische….
- EU-ambassadeur: ‘Goede samenwerking en aanpak blacklisting …..
- SLM lanceert vrachtdivisie: eerste eigen vrachtvliegtuig ar…..
- Sociale investering TotalEnergies in onderwijs met Scholars…..
- Schoolleiders verrast door plots besluit minOWC over oude b…..
- Denzel Washington keert terug in nieuwe trailer ‘Highest 2 ….
- Organisator ‘Burna Boy-concert’ in Arena failliet: fans kun….
- Beyoncé en Levi’s lanceren denimcollectie na jaar lange cam….
- Cardi B opent ‘WWE SummerSlam 2025’ en previewt nieuw numme….
- Start Exercitie Instructeurs Opleiding.
- Dagblad Suriname, woensdag 6 augustus 2025.
- Nederlandse ambassadeur maakt kennis met president Simons..
- Natuurbeschermers enthousiast over Green Awareness Expo 202…..
- Universitaire studentenhuisvesting kampt met langdurige int…..
- Wie is technisch directeur EBS? Onduidelijkheid over opvolg…..
- Ontvlucht trio cellenhuis Santodorp zat vast wegens diefsta…..
- Eén van de vier ontvluchtte arrestanten weer aangehouden..
- TRANSITIE SLORDIGHEDEN EN ONTHULLINGEN..
- Opsporing militair Beeldsnijder..