Minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid stelt dat zijn ministerie en dienstonderdelen dringend institutionele versterking nodig hebben. Hij gaf als voorbeeld dat veel taken momenteel worden toegewezen aan het Bureau voor Openbare Gezondheidszorg (BOG), dat door het gebrek aan specialisten niet alle werkzaamheden kan uitvoeren.
De minister merkte op dat artsen niet altijd bereid zijn om voor een overheidsloon te werken. Tijdens een regeringspersconferentie benadrukte hij dat het BOG een belangrijk instituut is met aanzienlijke verantwoordelijkheden.
Er zijn momenteel discussies gaande over de toekomst van het BOG: sommige stemmen pleiten voor verzelfstandiging, terwijl anderen vinden dat het bureau onder Volksgezondheid moet blijven. Deze kwestie wordt ook besproken met president Jennifer Simons.
Misiekaba sprak zijn waardering uit voor de inzet van medewerkers die onder moeilijke omstandigheden werken. Tegelijkertijd wees hij op de uitdagingen rond de financiering van de zorg. “Het kan niet zo zijn dat verzekerden medische zorg ontvangen en torenhoge bedragen moeten betalen,” zei hij. Bij de presentatie van de nieuwe begroting zal duidelijk worden welke koers de regering met de gezondheidssector wil varen.
Wat betreft de medicamentenvoorziening gaf de minister aan dat de prijzen van medicijnen door het vrije marktmechanisme soms sterk stijgen. Misiekaba streeft ernaar dat het Bedrijf Geneesmiddelen Voorziening Suriname (BGVS) binnen een jaar tot anderhalf jaar opnieuw de centrale rol in de medicamentenvoorziening zal innemen.
De minister benadrukte dat de problemen groot zijn, maar dat de regering alles doet om verbetering in de situatie te brengen.
- Van schaduw naar licht: een maand regering-Simons..
- Onderzoeksjournalistiek..
- Boot- en bushouders leggen diensten aan NVB neer wegens uit…..
- Nieuwe leiders gezocht voor SLM, SZF en BVGS.
- Initiatiefvoorstel Wet Openbaarheid Bestuursinformatie inge….
- President Simons doet sollicitatieoproepen voor topposities…..
- Ruimtes afdeling Dossiervorming NAS per direct gesloten..
- Politie houdt artiest Law Kodak aan met drugs..
- President Simons doet sollicitatieoproepen voor topposities…..
- Dr. Phil aangeklaagd om miljoenencontract.
- Millie Bobby Brown adopteert dochter met man.
- Madonna viert haar 67e verjaardag in Siena met vriend Akeem….
- Nieuw Beatles-album met onbekende demo’s dit najaar.
- GBB-minister voert overleg met Dick Lock over Brownsberg..
- Huidige leiding RGWO uit twijfels over geloofwaardigheid At…..
- Tribute to Tina Turner in Theater Thalia: ‘Energieke show m…..
- Leger Niger verklaart leider Boko Haram te hebben gedood .
- Kokosolie wordt luxeproduct: prijzen in twee jaar bijna ver….
- Italiaanse Facebook sluit groep waarin stiekeme foto’s van ….
- India test kernraket een week voor premier Modi’s bezoek aa….
- Santokhi wordt na reces toegelaten tot parlement..