Minister Krishna Mathoera van Defensie zegt dat de Stichting Uitvaartverzorging Defensie, opgericht op 1 april 2023, een groot succes is. In gesprek met Suriname suriname meldt de bewindsvrouw dat het aantal leden gestaag toeneemt. Naar schatting zijn inmiddels tussen de 400 en 500 personen aangesloten bij de stichting. Het fonds is bedoeld voor militairen, burgerpersoneel en ook gepensioneerde militairen.
ADVERTENTIE
Om ook voormalige militairen formeel onder te brengen binnen het systeem, werkt het ministerie momenteel aan een wijziging van de regelgeving. Hiermee wordt beoogd dat ook ex-militairen toegang krijgen tot de faciliteiten van de stichting.
De stichting is in het leven geroepen om militairen en hun families financieel te ondersteunen bij het onverwachts overlijden van een dierbare. In de eerste fase heeft de overheid SRD 100.000 in het fonds gestort. Dit bedrag werd verhoogd na de officiële lancering van het fonds, gaf de minister te kennen.
Volgens minister Mathoera ligt de focus van het initiatief op het verlichten van de hoge kosten die gepaard gaan met een crematie of begrafenis. Militairen die tijdens hun diensttijd overliijden worden op kosten van de staat begraven.
Echter, deze regeling was beperkt en dekte niet alle gevallen, met name niet voor militairen die buiten diensttijd kwamen te overlijden. Nabestaanden ontvingen toen een eenmalige ondersteuning van SRD 5000. Leden van het fonds dragen maandelijks SRD 100 bij, waarmee zij verzekerd zijn van uitvaartondersteuning indien nodig.
- Minister Mathoera: “Stichting Uitvaartverzorging Defensie e…..
- Tientallen gewonden bij pensioenprotest voor Argentijns con…..
- “Moesje miauwt waar het pijn doet”..
- “Weinig partijen bekend met programmatisch plannen en ontwe…..
- Eerste 3D beelden nieuwbouw AZP vrijgegeven..
- NDP-voorzitter Geerlings-Simons: ‘Ik vrees voor fraude omda…..
- Reactie op ‘OMO-schuld van SRD 8,3 miljard: Wie betaa…..
- Vakantieganger in val gelokt en beroofd..
- SAO certificeert 19 vrouwen in textiele werkvormen..
- Wan Okasi behaalt overwinning in hoger beroep: Artikel 27 K…..
- President legt eerste steen voor overkapping Crematieoord U…..
- Wie scoort, wie faalt?: Analyse van de verkiezingsprogramma…..
- Christelijke gemeenschap Konmakandra fu Bribiwan doet oproe…..
- VK tekent overeenkomst om Chagoseilanden aan Mauritius over…..
- ABOP en NPS strijden om invloed in Coronie volgens voormali…..
- NDP regeringen zijn slecht voor het land, zegt Mathoera..
- Bini haalt partijprogramma’s door de mangel: Weinig concree…..
- Brunswijk: ABOP heeft ontwikkeling gebracht, feiten spreken…..
- IsDB keurt financiering voor nieuwbouw Academisch Ziekenhui…..
- Bewolking en regen houden aan..
- CARICOM-waarnemersmissie houdt toezicht op verkiezingen..