De Faculteit der Juridische Wetenschappen van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdekUS) en het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J) hebben op woensdag 12 maart 2025 een driedaagse training gestart. De training is gericht op het opleiden van professionele vertrouwenspersonen.
Deze training komt voort uit de implementatie van de Wet geweld en seksuele intimidatie arbeid, die in november 2022 werd aangenomen. De wet heeft als doel om geweld en seksuele intimidatie op de werkvloer te voorkomen en aan te pakken.
Die stelt werknemers in staat om een vertrouwenspersoon aan te wijzen, die een vertrouwelijke rol speelt, zonder bevoegdheden voor onderzoek of het oplossen van klachten. Dit voorkomt belangenverstrengeling met de klachtencommissie, die een aparte taak heeft.
Minister Steven Mac Andrew benadrukte tijdens de openingsceremonie het belang van de uitvoering van wetten. “Wetten zijn slechts ‘papieren wetten’ als ze niet in de praktijk worden gebracht”, zei hij. De bewindsman onderstreepte dat de vertrouwenspersoon een cruciale functie heeft in de wet, omdat dit een laagdrempelige manier biedt voor slachtoffers en getuigen om ongewenst gedrag te melden.
Mac Andrew pleitte voor de adoptie van de wet in de publieke sector en de rol van vertrouwenspersonen in de Arbeidsomstandighedenwet (ARBO-wet), die momenteel ter goedkeuring ligt bij De Nationale Assemblee (DNA). De training richt zich niet alleen op juridische aspecten, maar ook op de praktische uitvoering van de vertrouwenspersoonfunctie.
De rechtsgeleerde Nancy Tai Apin, docent en coördinator van de training, uitte haar tevredenheid over de wettelijk verankerde functie van vertrouwenspersoon. Ze wees er echter op dat de behoefte aan deze functie al veel eerder werd herkend. De decaan van de faculteit, Rinette Djokarto, benadrukte het belang van de rol van vertrouwenspersonen binnen organisaties en de noodzaak van hun professionele opleiding.
Deze duurt tot 17 maart en wordt gehouden op de campus aan de Leysweg. 24 cursisten, afkomstig van de universiteit, AW en J en parastatale instellingen, nemen deel.
- Paraguay trekt kandidatuur van minister van Buitenlandse Za…..
- Bewoners Brownsweg barricaderen weg..
- FPIC-procedure en milieuvriendelijke aanpak staan centraal..
- Vrienden van Suriname sturen derde container met hulpgoeder…..
- Shata: Grote ontwikkelingen op komst in toerismesector..
- Chinese multinational Dalian International zal 4.5km lange …..
- Pg Paragsingh: Militair recht vraagt om delicate balans tus…..
- Uitslagen UEFA Champions League – Woensdag 5 maart 20…..
- Breaking: Paraguay trekt zijn kandidaat voor hoogste post O…..
- Metropolitan Police wil Holocaust-overlevende ondervragen o…..
- De Amerikaanse president Donald Trump verwierp een Egyptisc…..
- AOV met SRD 500 verhoogd..
- Regeringvergadering keurt sociale verhogingen goed..
- BIZA start gesprekken over oproepingskaarten met dc’s..
- Jeugd in Para krijgt kans op naschoolse activiteiten..
- ‘Olie- en gasinvesteringen Suriname kunnen oplopen tot USD …..
- Albert Ramdin krijgt brede steun voor kandidatuur OAS-secre…..
- 12 Pijlers, 13 ongelukken..
- Man brengt zwaar lichamelijke letsel toe aan collega buscha…..
- Korps Politie Suriname ondersteunt nationale voorleesdag..
- Kuldipsingh niet op voorlopige kandidatenlijst VHP; niet te…..