Minister Steven Mac Andrew heeft op donderdag 15 mei 2025 een Franse delegatie ontvangen voor een beleefdheidsbezoek. De delegatie stond onder leiding van mevrouw Ariella Bertrand, die verantwoordelijk is voor de naschoolse vorming van jongeren in Saint-Laurent du Maroni en werd begeleid door Wilgo Koster van Stibula. De Fransen vertoeven voor vier dagen in Suriname in het kader van de voorbereiding van een jongerenuitwisselingsprogramma, welke voor juli gescheduled staat. Circa 40 jongeren uit Frans-Guyana, in de leeftijd van 11 tot 17 jaar, zullen Suriname dan bezoeken.
Het doel van het jongerenuitwisselingsprogramma tussen de twee buurlanden is het bevorderen van samenwerking en culturele verbondenheid tussen jongeren uit beide landen. De deelnemers zullen leren hoe in elk land wordt omgegaan met de jeugdproblematiek die veelal overeenkomt. Daarnaast is er aandacht voor cultuur, milieu, gewoonten, waarden en de rol van naschoolse begeleiding in de ontwikkeling van jongeren. Via educatieve, sportieve en culturele activiteiten zullen de jongeren streven om van elkaars ervaringen, systemen en perspectieven te leren.
Mac Andrew benadrukte tijdens de ontmoeting zijn geloof in de kracht van uitwisseling als middel om jongeren nieuwe perspectieven te bieden, hen weerbaarder te maken, én te inspireren om actief bij te dragen aan hun gemeenschap – zowel lokaal als internationaal. De minister wenste de delegatie veel succes met de voorbereidingen voor het bezoek. In het verlengde van het programma staat ook een tegenbezoek van Surinaamse jongerenbegeleiders aan Frans-Guyana gepland later dit jaar.
- Concubinaat en buitenvrouwen: tussen recht en realiteit..
- Milieu Effecten Analyse niet meer gratis..
- Hoofdstembureau Sipaliwini ontvangt stembiljetten..
- Vrijspraak Henk Rommy voor moord is definitief..
- Reyme: “Campagne zonder invloed van kapitaalkrachtigen”..
- Aptijt viert 30 jaar met jubileumfeest in Paradiso Amsterda…..
- Wie is Michael Ashwin Adhin?..
- Als reactie op de aanvallen van India is Pakistan nu een gr…..
- Voorbereiding op olie- en gasboom: Suriname moet scholing e…..
- ‘Oliesector biedt zowel kansen als bedreigingen’..
- Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini..
- ECD stuit op niet-gekeurde weegschalen bij supermarktcontro…..
- COVAB en HAN bundelen krachten voor sterkere zorgopleidinge…..
- Multitasker Meredith Joeroeja: ‘Foto’s en video’s liggen in…..
- Suriname bouwt aan duurzame toekomst..
- ECD treft niet gekeurde weegschalen aan tijdens winkelcontr…..
- Staat: Geheim karakter stemmen bij mensen met beperking nie…..
- Bodybuildingdelegatie naar Barbados voor Roger Boyce World …..
- Personeelsbond Havenbeheer eist opheldering benoeming Mangr…..
- Raghoebarsing: ‘Meer communicatie kan aanbestedingsconflict…..
- Brokopondo deels blank..