De regering heeft besloten het perceel dat eerder was toegewezen aan de Stichting Excellence Topsport Talentschool opnieuw in het bezit van de overheid te brengen. Het terrein wordt teruggegeven aan het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting. Minister Delano Landvreugd van Binnenlandse Zaken (Biza), tevens bestuurder van de stichting, heeft ingestemd met dit besluit. Het proces om de titel op het perceel prijs te geven is inmiddels in gang gezet, staat in een persbericht van het Kabinet van de President.
Het perceel kwam in 2024 in bezit van de stichting na een aanvraagprocedure die op 7 juli 2023 werd gestart en op 28 augustus 2024 resulteerde in een toewijzing door het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB). Volgens de regering is de aanvraag destijds op basis van adviezen van bevoegde autoriteiten toegekend.
Naast het terugbrengen van het perceel in staatsbezit, heeft de regering ook een onderzoek ingesteld naar de omstandigheden waaronder de titel op het terrein in 2014 werd vervallen verklaard. Dit leidde destijds tot compensatie van belanghebbenden met een bedrag van SRD 1.075.289,10. De uitkomsten van dit onderzoek moeten duidelijk maken welke overwegingen destijds speelden en of er onregelmatigheden waren in het proces van titelverval.
- Twee nieuwe leden bij de Krijgsraad van Suriname..
- Acht illegale Guyanese vissers opgepakt door Kustwacht..
- FNBC biedt zuiver goud te koop in SRD..
- PALU zal met SPA en samenwerkingspartners opgaan in ‘nieuwe…..
- Staat Suriname veroordeeld voor weigeren inschrijven gay-ko…..
- John Stuart Pinas..
- Breaking: CBB moet huwelijk 2 koppels zelfde geslacht insch…..
- Ann Lizbeth Woei-A-Tsoi – Oostvriesland..
- Saskia Soelijet Dopo gehuwd Wirodikromo..
- Actiegroep OBS doet dringend beroep op regering voor oploss…..
- Raghoebarsing: ‘Alleen al voor overheidssalarissen februari…..
- Peggy Bouterse en Piet W. mogelijk gehoord als getuigen in …..
- Suriname toont weer nederigheid bij Guyanese claim op Tigri..
- VIDS stelt presidentiële commissie West-Suriname ultimatum..
- Regeringsraad goedkeurt financiering voor gemeenschapsproje…..
- De vele molenstenen om Santokhi’s nek (5): Strubbelingen in…..
- De kracht van industriële hennep: duurzaamheid en economisc…..
- Digitaal platform gelanceerd voor politieke partijen..
- Van Axel Dongen en Chan Jon Chu nieuwe leden Krijgsraad..
- Kustwacht houdt illegale vissers aan bij kust Coronie..
- Suriname zet de toon in de regio met effectieve aanpak van…..