Minister Delano Landvreugd van Binnenlandse Zaken (Biza) is van mening dat het organiseren van volledig perfecte verkiezingen in Suriname vrijwel onmogelijk is. In gesprek met Suriname suriname benadrukt hij dat ondanks transparantie en eerlijkheid, de organisatie van verkiezingen nog met veel operationele problemen kampt.
“We kunnen met trots zeggen dat we vrije, eerlijke en transparante verkiezingen hebben georganiseerd. Maar perfecte verkiezingen? Dat is ons nog niet gelukt – en ik weet ook niet of dat ooit zal lukken. Wel blijft het een streven van het ministerie,” aldus Landvreugd.
De minister reageerde op vragen over de misstanden en onregelmatigheden tijdens de verkiezingen van 25 mei. Volgens hem zitten de grootste uitdagingen in de praktische uitvoering. “Er blijkt dat de personele bezetting niet goed tot zijn recht komt, en er zijn nog vele andere zaken die aandacht vereisen. We moeten daar nu veel meer nadruk op leggen.”
Hoewel de verkiezingen volgens internationale en nationale waarnemers overwegend goed zijn verlopen, is er binnen het ministerie al gestart met de evaluatie. Landvreugd verwijst daarbij naar het rapport van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) en het verslag van de internationale waarnemers, die reeds binnen zijn. Diverse werkgroepen zullen verder analyseren waar verbeterpunten liggen.
Met tevredenheid blikt Landvreugd terug op zijn korte, maar volgens hem succesvolle periode als minister. “Velen dachten dat het niet mogelijk zou zijn om een significante rol te spelen in deze fase, maar ik heb het tegendeel bewezen. Dankzij mijn veertien jaar ervaring bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS) heb ik altijd de bredere lijn kunnen zien en effectief kunnen aansturen.”
Hij voegt eraan toe dat sommige zaken wel degelijk zijn misgelopen, maar dat deze intern zijn opgelost zonder merkbare verstoring voor de samenleving. “We hebben met goed overleg veel weten recht te trekken. De gemeenschap heeft daarvan niets hoeven merken.”
Landvreugd sluit af met een duidelijke boodschap: “Als we echt betere verkiezingen willen, moeten we nu vooral investeren in een sterke personele bezetting.”
- Surinaamse verzekeringsmarkt positioneert zich voor offshor…..
- Arend van den Brandhof: De verguisde motor achter het Boero…..
- Israëls regionale escalatie en de wereldorde onder druk..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Cold Case Unit: 25 personen gehoord in case Herman Gooding …..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Suriname presenteert ‘Gron Nyan’ op Wereldexpo in Japan..
- Stienstra: ‘SLM is geen nationale trots, maar blok aan het …..
- Zeer natte vrijdag verwacht..
- Pand Nassylaan is geen monumentaal gebouw..
- Consuella Simonds uit Apoera zet eenzaamheid om in schrijve…..
- VS hervat visumprogramma voor studenten, maar eist openbare…..
- Jenny Bianca Caupain (51) Paramaribo 15-6-2025..
- Frits Pieter Haimé (71) Paramaribo 17-7-2025..
- Brand verwoest gebouw op Sosis-terrein aan Marowijnestraat..
- Leerlingen Mulo Wageningen met gevaarlijke voorwerpen naar …..
- Ramnandanlal: nieuwe regering zal creatief moeten zijn..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST – SELECTION OF INDIVIDUA…..
- ‘Ook helers zijn in beeld’; politie waarschuwt ondersteuner…..
- Politie stuit op 2 illegale drugsvliegtuigen te West Surina…..
- Hernieuwd onderzoek Moiwana- en Herman Gooding-zaak: Lijvig…..