Delano Landvreugd, minister van Binnenlandse Zaken (Biza), blikt in gesprek met Suriname suriname terug op zijn korte periode als bewindsman. Hoewel hij bij de verkiezingen van 25 mei als kandidaat opkwam namens de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP), werd hij niet gekozen. Toch overheerst bij Landvreugd geen teleurstelling. “Ik heb bewust geen actieve campagne gevoerd om de objectiviteit van het verkiezingsproces niet te schaden,” zegt hij.
Landvreugd benadrukt dat zijn prioriteit als minister altijd lag bij het functioneren van het ministerie en niet bij partijpolitieke profilering. “Ik wilde geen schijn van partijdigheid creëren.”
Wat de toekomst betreft, laat de vertrekkende bewindsman weten dat hij nog altijd zijn praktijk heeft waarop hij kan terugvallen. “Stilzitten is niets voor mij,” zegt Landvreugd. Hij geeft aan geen behoefte te hebben aan een prominente functie. “Het gaat er niet om of je een topfunctie hebt, maar of je vanuit je rol een bijdrage levert aan de ontwikkeling van je land. Zo bekijk ik het.”
Bouwen in recordtempoHoewel zijn termijn relatief kort was, somt Landvreugd enkele concrete resultaten op. “Ik heb zeven overheidsgebouwen kunnen voltooien die al dertien tot zeventien jaar onafgebouwd waren. Ook vier bureaus voor burgerzaken zijn afgerond,” stelt hij. Volgens de bewindsman is dit een belangrijke prestatie. “Men was sceptisch, maar binnen enkele weken is het toch gelukt. Het kan dus wel.”
Landvreugd hoopt dat zijn opvolger ook de bureaus voor burgerzaken in Atjoni, Brokopondo en Coronie zal afbouwen. “Deze BvB’s zijn de backbone van het verkiezingsproces. Een sterke bevolkingsadministratie is essentieel voor een betrouwbare kiezerslijst.”
Volgens hem moeten burgers in het binnenland op gelijke wijze toegang hebben tot overheidsdiensten. “Het realiseren van deze bureaus zorgt ervoor dat de dienstverlening in het hele land gelijkgetrokken wordt.”
Dankbare afsluitingLandvreugd sluit af met een duidelijke boodschap: hij is dankbaar voor de kans om te dienen. “Ik heb gedaan wat binnen mijn mogelijkheden lag. Mijn bijdrage aan de ontwikkeling van Suriname stopt niet hier.”
- Kanye bezoekt rechtbank voor proces Diddy..
- Meer dan 21 parlementariërs aanvaarden verkiezing bij CHS..
- Bouwvakker ontdekt oude Byzantijnse graven in Syrië..
- Column: Borrelpraat no. 876..
- Yellow Birds toont ballen in game 1 halve finale vrouwen ba…..
- Miero: Van straatopnames tot Funx en 101 Barz..
- Miljardair overlijdt na vermoedelijke bijensteek tijdens po…..
- Getuige afwezig wegens verkiezingen; verdachte bekent bezit…..
- DE WIELEN GAAN ROND EN ROND..
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts i…..
- ‘Er is steeds meer vraag naar kennis over de taal en cultuu…..
- Waardevolle gesprekken en gezelligheid bij Vaderdag activit…..
- Pionier van de democratie en eerste vrouwelijke president N…..
- CBB EN MI-GLISS NIET READY VOOR NIEUW BURGERLIJK WETBOEK..
- MENSENRECHTEN EN POLITIEK GEWIN..
- NDP: Vaders houden hoop levend ondanks koers en crisis..
- Wisse voorbij Pereira, hint op trilogie tegen Boapeah..
- Vaders, de stille bouwers van onze samenleving..
- Documentaire ‘Naya Daur’: Ode aan de voorouders en spiegel …..
- Simons eert vaders: “Jullie verdienen erkenning, vandaag en…..
- Brigadier JIT opgepakt voor betrokkenheid bij ripdeal aan S…..