Delano Landvreugd, minister van Binnenlandse Zaken (Biza), blikt in gesprek met Suriname suriname terug op zijn korte periode als bewindsman. Hoewel hij bij de verkiezingen van 25 mei als kandidaat opkwam namens de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP), werd hij niet gekozen. Toch overheerst bij Landvreugd geen teleurstelling. “Ik heb bewust geen actieve campagne gevoerd om de objectiviteit van het verkiezingsproces niet te schaden,” zegt hij.
Landvreugd benadrukt dat zijn prioriteit als minister altijd lag bij het functioneren van het ministerie en niet bij partijpolitieke profilering. “Ik wilde geen schijn van partijdigheid creëren.”
Wat de toekomst betreft, laat de vertrekkende bewindsman weten dat hij nog altijd zijn praktijk heeft waarop hij kan terugvallen. “Stilzitten is niets voor mij,” zegt Landvreugd. Hij geeft aan geen behoefte te hebben aan een prominente functie. “Het gaat er niet om of je een topfunctie hebt, maar of je vanuit je rol een bijdrage levert aan de ontwikkeling van je land. Zo bekijk ik het.”
Bouwen in recordtempoHoewel zijn termijn relatief kort was, somt Landvreugd enkele concrete resultaten op. “Ik heb zeven overheidsgebouwen kunnen voltooien die al dertien tot zeventien jaar onafgebouwd waren. Ook vier bureaus voor burgerzaken zijn afgerond,” stelt hij. Volgens de bewindsman is dit een belangrijke prestatie. “Men was sceptisch, maar binnen enkele weken is het toch gelukt. Het kan dus wel.”
Landvreugd hoopt dat zijn opvolger ook de bureaus voor burgerzaken in Atjoni, Brokopondo en Coronie zal afbouwen. “Deze BvB’s zijn de backbone van het verkiezingsproces. Een sterke bevolkingsadministratie is essentieel voor een betrouwbare kiezerslijst.”
Volgens hem moeten burgers in het binnenland op gelijke wijze toegang hebben tot overheidsdiensten. “Het realiseren van deze bureaus zorgt ervoor dat de dienstverlening in het hele land gelijkgetrokken wordt.”
Dankbare afsluitingLandvreugd sluit af met een duidelijke boodschap: hij is dankbaar voor de kans om te dienen. “Ik heb gedaan wat binnen mijn mogelijkheden lag. Mijn bijdrage aan de ontwikkeling van Suriname stopt niet hier.”
- Twee brandkasten buitgemaakt bij overval op woning..
- Newmont: reductie van 10-15% personeel vanwege financiële u…..
- Newmont kondigt ontslagronde aan; bond komt in beweging..
- Jo-Ann Stephanie Graciëlle Winter..
- Jo-Ann Stephanie G Winter..
- Lopen is luxe..
- Santokhi onderscheidt 169 bloeddonoren in Suriname voor lev…..
- Openbare Werken benoemt 100 mensen na verkiezingen; opvalle…..
- Menselijke resten aangetroffen op goudnederzetting in Broko…..
- ICT Summit Suriname trapt af met zevende editie..
- Historische kans..
- ABOP-jongeren willen Mitchell Pai als minister in regering-…..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 4 juli 2004..
- Procureur-generaal Paragsingh: “Versterking top OM vereist …..
- OM eist 7 jaar cel voor voorbereiden landing drugsvliegtuig…..
- TABTO Group houdt Nationaal Compliance Congres en opent nie…..
- Een laatste groet met muziek: ode aan Oesje Soekatma..
- Training uitgevoerd ter ondersteuning landbouwsector en ond…..
- Vertrekkende en aankomende president samen op onafhankelijk…..
- Drie verdachten aangehouden; twee heengezonden..
- Het belang van het project Van ’t Hogerhuysstraat..