Delano Landvreugd, minister van Binnenlandse Zaken (Biza), blikt in gesprek met Suriname suriname terug op zijn korte periode als bewindsman. Hoewel hij bij de verkiezingen van 25 mei als kandidaat opkwam namens de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP), werd hij niet gekozen. Toch overheerst bij Landvreugd geen teleurstelling. “Ik heb bewust geen actieve campagne gevoerd om de objectiviteit van het verkiezingsproces niet te schaden,” zegt hij.
Landvreugd benadrukt dat zijn prioriteit als minister altijd lag bij het functioneren van het ministerie en niet bij partijpolitieke profilering. “Ik wilde geen schijn van partijdigheid creëren.”
Wat de toekomst betreft, laat de vertrekkende bewindsman weten dat hij nog altijd zijn praktijk heeft waarop hij kan terugvallen. “Stilzitten is niets voor mij,” zegt Landvreugd. Hij geeft aan geen behoefte te hebben aan een prominente functie. “Het gaat er niet om of je een topfunctie hebt, maar of je vanuit je rol een bijdrage levert aan de ontwikkeling van je land. Zo bekijk ik het.”
Bouwen in recordtempoHoewel zijn termijn relatief kort was, somt Landvreugd enkele concrete resultaten op. “Ik heb zeven overheidsgebouwen kunnen voltooien die al dertien tot zeventien jaar onafgebouwd waren. Ook vier bureaus voor burgerzaken zijn afgerond,” stelt hij. Volgens de bewindsman is dit een belangrijke prestatie. “Men was sceptisch, maar binnen enkele weken is het toch gelukt. Het kan dus wel.”
Landvreugd hoopt dat zijn opvolger ook de bureaus voor burgerzaken in Atjoni, Brokopondo en Coronie zal afbouwen. “Deze BvB’s zijn de backbone van het verkiezingsproces. Een sterke bevolkingsadministratie is essentieel voor een betrouwbare kiezerslijst.”
Volgens hem moeten burgers in het binnenland op gelijke wijze toegang hebben tot overheidsdiensten. “Het realiseren van deze bureaus zorgt ervoor dat de dienstverlening in het hele land gelijkgetrokken wordt.”
Dankbare afsluitingLandvreugd sluit af met een duidelijke boodschap: hij is dankbaar voor de kans om te dienen. “Ik heb gedaan wat binnen mijn mogelijkheden lag. Mijn bijdrage aan de ontwikkeling van Suriname stopt niet hier.”
- Bushouders NVB blokkeren weg uit frustratie: al acht maande…..
- Meerdere kandidaten in beeld voor ministersposten in regeri…..
- De 6 namen NDP ministers bekend..
- Vereniging van Landmeters tegen beëdigingsverzoek Sieuwkoem…..
- 24 jongeren doorlopen voortraject ‘A Tru Wroko Opo’..
- Kelvin Koniki voorgedragen als onderminister BIZA; ABOP hee…..
- MAS sollicitatie-oproep..
- Rosita Marie Debs..
- President Santokhi bereidt transparante en soepele transiti…..
- Zonder kwaliteit en kennis geen veilige toekomst voor Surin…..
- SEOB: SRD onder druk, structurele hervormingen noodzakelijk..
- Politiek is een keuze, geen roeping van God..
- ‘Regering gaat voor soepele transitie’..
- André Misiekaba kandidaat-minister van Volksgezondheid..
- Twee aanhoudingen in Regio West voor geweld en smokkelwaar..
- Chinese irritatie..
- Gemeenschap en creativiteit brengen uitkomst voor school in…..
- Bestuurswisseling Rotary Club of Paramaribo Quota..
- VRTS bespreekt knelpunten met regering..
- ABOP presenteert kandidaat-ministers: Bee, Abiamofo, Monora…..
- Bronto Somohardjo vermoedt politieke rancune achter stap pr…..