Minister Raymond Landveld van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) wil dat Suriname aanzienlijk meer economische waarde haalt uit de toerismesector. Volgens de bewindsman zal er de komende jaren hard gewerkt moeten worden om dit doel te bereiken.
In een interview met Radio ABC gaf Landveld aan dat hij na twee weken oriëntatie op het ministerie al een goed beeld heeft van de situatie binnen zijn departement. Hij ziet voldoende potentieel om winst te behalen binnen alle drie beleidsgebieden. Zodra de Suriname Toerisme Autoriteit (STA) volledig operationeel is en het toerisme aantrekt, verwacht hij dat ook de staatskas hiervan zal profiteren.
Transportsector blijft zorgenkind
De minister erkent dat de transportsector momenteel het grootste knelpunt vormt. Er zullen volgens hem goede gesprekken volgen met de nationale luchtvaartmaatschappij SLM om een helder traject uit te zetten richting herstel. Niet alleen de luchtvaart krijgt daarbij aandacht: ook het vervoer over land en water kent nog grote uitdagingen.
Landveld spreekt de verwachting uit dat aan het einde van zijn regeertermijn de sectoren die onder zijn ministerie vallen, versterkt en beter georganiseerd zullen zijn.
Interne communicatie binnen TCT onder de loep
Een probleem dat Landveld bij zijn aantreden aantrof, is de gebrekkige communicatie binnen het departement. Volgens hem is de interne afstemming allesbehalve efficiënt. Om dit aan te pakken, wordt een externe consultant aangetrokken om de knelpunten grondig in kaart te brengen. Ook andere diensten binnen het ministerie blijken slecht op elkaar afgestemd.
De bevindingen worden verwerkt in een rapport, waarin concrete actiepunten worden geformuleerd. Dit rapport moet binnen twee maanden afgerond zijn. Over de details daarvan deed de minister voorlopig nog geen uitspraken.
- Tsang: Dossiers OWRO worden klaargemaakt voor OM.
- Regering en STINASU laten Bronsberg bewust achteruit gaan v…..
- Impact Academy wil Surinaams onderwijslandschap hervormen: …..
- Sport en jeugd centraal in vernieuwd beleid.
- Staatsinkomsten moeten veel beter georganiseerd worden..
- Passagier steelt geld en buskaartenhouder..
- Suriname ontvangt lab-apparatuur voor strijd tegen antibiot…..
- Militairen en politieagenten ronden training Frans en Haïti…..
- Taaltraining versterkt samenwerking met Haïti en Frankrijk.
- Sapoen blijft kritisch in coalitie..
- Stijgende voedselprijzen in Caribisch gebied, Suriname guns…..
- Journalisten krijgen training straf- en verkeersrecht van O…..
- Noersalim maakt inventarisatie op LVV; overdracht was op A4..
- Regering bezorgd over financiële situatie: ‘Gelden moeten b…..
- Record: negende bekertitel voor Robinhood, Presidents Cup i…..
- OM vraagt GVO aan: Zaak-Gooding na 35 jaar in nieuwe fase.
- Twijfels over functioneren noodaggregaat Albina: Neus hekel…..
- OM: Vordering gerechtelijk vooronderzoek zaak-Gooding inged…..
- President Simons kritisch op hoge kosten energievoorziening..
- Herdenking werelddag tegen mensenhandel en- smokkel.
- Vordering GVO in zaak-Gooding verzonden naar Rechter-Commis…..