Minister Rishma Kuldipsingh van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie, vertelt in een interview met Dagblad ., welke stappen haar ministerie heeft gezet, om transparantie te bevorderen en corruptie in de vergunningverlening te verminderen. ‘’Het bestrijden van corruptie is een voortdurende uitdaging, maar samen met mijn hele team, ga ik voor transparantie. Ik kan niet zeggen dat ik het voor de volle 100 procent heb kunnen doen, maar ik ben ervan overtuigd dat we corruptie voor 95 procent hebben weten in te dammen.” Kuldipsingh benadrukt dat vergunningen alleen worden verstrekt met de juiste procedures, en stelt dat ze op de hoogte is van alle vergunningen die worden uitgegeven.
Vergunningen en onregelmatigheden
Een specifiek punt van zorg zijn de zogenaamde ‘collector’s items’, waarvoor vergunningen werden verstrekt, terwijl de wet volgens de minister, dergelijke ontheffingen niet toestaat. Kuldipsingh wijst erop dat er vroeger uitzonderingen werden gemaakt, waarbij vergunningen werden verstrekt die in strijd waren met de wet, vaak door gebruik te maken van mazen in de regelgeving. “Er zijn altijd gaatjes gevonden om de wet te omzeilen. Maar wij hebben gezegd: wij gaan ons houden aan de wet.” De regering is ook bezig met het reguleren van de auto-importmarkt om te voorkomen dat Suriname een ‘dump land’ wordt voor occasions (tweedehands auto’s). ‘’De focus ligt op het behouden van deviezen voor duurzame investeringen en het bevorderen van milieuaspecten, zoals de carbon credits’’, zegt Kuldipsingh.
Strengere regels
Kuldipsingh heeft strengere regels ingevoerd voor verschillende sectoren, waaronder de automarkt. Ondernemers zijn nu verplicht om te voldoen aan de voorwaarden van het ministerie van Economische Zaken, inclusief het verkrijgen van een vergunning voor het openen van een auto-dealerbedrijf. “Mensen willen die risico’s niet nemen.
Als je een autobedrijf opent, moet je je houden aan de vergunningsvoorwaarden”, zegt ze. Dit heeft de situatie verbeterd. ‘’Voorheen doken op elke hoek nieuwe autodealers op zonder de nodige vergunningen.’’
Auto’s importeren
Kuldipsingh erkent dat er gevallen zijn van ondernemers die zich in andere sectoren bevinden, maar alsnog containers met voertuigen importeren, wat in strijd is met de regels. ‘’Dit is niet toegestaan. Als je een auto importeert, moet je een vergunning hebben en die moet je kunnen tonen.” Echter, er zijn situaties waarin auto’s voor persoonlijk gebruik worden geïmporteerd, wat volgens de wet is toegestaan. ‘’Dit is een zaak van de douane, die verantwoordelijk is voor het controleren van de import van voertuigen, vooral als ze ouder dan acht jaar zijn.’’
door Gladys Findlay
The post Minister Kuldipsingh vastbesloten corruptie te bestrijden ..
- Verhitte menigte haalt Monikarta op..
- 14-jarige scholier die bedreigende uitlatingen doet aangeho…..
- Tsang: “Machtigingswet NV Telesur mogelijk vrijbrief voor v…..
- Trump belooft Gaza over te nemen..
- Ashwin Adhin nu definitief een vrije man..
- Ramadhin en Bhikharie garanderen veiligheid voedselhulp Ind…..
- Oud-vicepresident Adhin ook in hoger beroep vrijgesproken..
- Adhin in hoger beroep ook vrijgesproken; OM teruggefloten..
- Brug Saramaccakanaal wordt op 26 maart opgeleverd..
- BREAKING NEWS – Hof van Justitie: ‘Adhin had niet mogen wor…..
- Minister Ramdin: ‘Amazonegebied heeft vitale functie voor d…..
- Politiebureau Nieuw Haven wordt vernoemd naar Herman Goodin…..
- Minister Landvreugd nog bestuurder stichting Excellence Top…..
- VOJ Atjoni richt eigen studentenraad en commissie op..
- Amerikaans leger vliegt eerste migranten naar Guantanamo Ba…..
- Presidentiële werkgroep Sportprojecten en Platform van buur…..
- Narcoticabrigade neemt onbeheerd aangetroffen (soft)drugs i…..
- Strengere controle op kassasystemen..
- Vandaag nog meer regenbuien en onweer..
- MES OP DE KEEL?..
- Santokhi en Ali bespreken voortgang brug Corantijnrivier..