Met de beëdiging van 11 districtsraadsleden (DR) en 57 ressortraadsleden (RR) in het district Para is vandaag opnieuw een belangrijke stap gezet in het democratisch decentralisatieproces van Suriname. De installatie vond plaats in het Multifunctioneel Centrum te Onverwacht en werd geleid door minister Miquella Huur van Regionale Ontwikkeling (RO).
Tijdens haar toespraak benadrukte de minister dat de afgelegde eed niet slechts een formele handeling is, maar een morele verplichting tegenover de gemeenschap. “U vormt de brug tussen beleid en praktijk. Blijft u scherp en op de hoogte van wat er leeft binnen uw ressort. Para heeft potentie om substantieel bij te dragen aan de duurzame ontwikkeling van ons land,” aldus Huur.
Ook het directieteam van het ministerie was aanwezig, waaronder RO-directeur Mavrick Boejoekoe en onderdirecteur Decentralisatie en Districtsbestuur Jennyfer Wachter. Districtscommissaris Marlene Joden waarschuwde de nieuwe leden dat het werk uitdagend kan zijn. “Verandering gaat niet altijd snel, maar met moed en samenwerking komt u ver,” zei ze. Ze riep de raadsleden op om democratie niet alleen te prediken, maar ook te leven.
Na de ceremonie hielden de RR-leden hun eerste vergadering per ressort, waarin onder andere voorzitters werden gekozen. Ook de DR-leden kwamen bijeen voor hun eerste hoorzitting.
Met de beëdiging van de DR-leden in Marowijne, morgen, wordt de installatie van alle districts- en ressortraadsleden in Suriname formeel afgerond.
- Antiquariaat: Uit Oost en West..
- Tragedie aan rivier: 8-jarig meisje komt om bij waterscoote…..
- Twee getuigen gehoord bij aanvang strafzitting Veira..
- Tekorten bij overheidsinstanties centraal tijdens besprekin…..
- Tientallen medewerkers Openbaar Groen ontslagen; topfunctio….
- CULTUREEL KROONJUWEEL BEWUST GESABOTEERD?..
- Twee politieagenten als getuigen gehoord tijdens zitting Ve…..
- Fataal ongeval met waterscooter eist leven van meisje bij A….
- Dienstverlening afdeling Rijbewijzen KPS nu volledig digita…..
- Marinus Bee pleit voor samenwerking en digitalisering binne…..
- El Salvador wijzigt grondwet: president Bukele mag zich onb….
- Passagier na aankomst op Zanderij meteen uitgeleverd op ver…..
- Hans Lim A Po: ‘Fouten zijn niet belangrijk, lessen wel…..
- AdeKUS voor vierde keer op rij scholenschaakkampioen..
- NOERTJE DE STRAFFER..
- Afdeling Rijbewijzen stapt per 4 augustus volledig over op ….
- Man (28) opgepakt voor bedreiging vriendin en dreiging met …..
- Het verdwenen historische verhaal van Nassylaan 43..
- Speciale unit moet luchtvaartsector uit financiële nood hel…..
- Topfunctionarissen Hira en Ganpat ontlast uit functie bij F…..
- Grote zoekactie na mijnramp in Chili.