Met de beëdiging van 11 districtsraadsleden (DR) en 57 ressortraadsleden (RR) in het district Para is vandaag opnieuw een belangrijke stap gezet in het democratisch decentralisatieproces van Suriname. De installatie vond plaats in het Multifunctioneel Centrum te Onverwacht en werd geleid door minister Miquella Huur van Regionale Ontwikkeling (RO).
Tijdens haar toespraak benadrukte de minister dat de afgelegde eed niet slechts een formele handeling is, maar een morele verplichting tegenover de gemeenschap. “U vormt de brug tussen beleid en praktijk. Blijft u scherp en op de hoogte van wat er leeft binnen uw ressort. Para heeft potentie om substantieel bij te dragen aan de duurzame ontwikkeling van ons land,” aldus Huur.
Ook het directieteam van het ministerie was aanwezig, waaronder RO-directeur Mavrick Boejoekoe en onderdirecteur Decentralisatie en Districtsbestuur Jennyfer Wachter. Districtscommissaris Marlene Joden waarschuwde de nieuwe leden dat het werk uitdagend kan zijn. “Verandering gaat niet altijd snel, maar met moed en samenwerking komt u ver,” zei ze. Ze riep de raadsleden op om democratie niet alleen te prediken, maar ook te leven.
Na de ceremonie hielden de RR-leden hun eerste vergadering per ressort, waarin onder andere voorzitters werden gekozen. Ook de DR-leden kwamen bijeen voor hun eerste hoorzitting.
Met de beëdiging van de DR-leden in Marowijne, morgen, wordt de installatie van alle districts- en ressortraadsleden in Suriname formeel afgerond.
- Live stream: Historische beelden uit Suriname..
- Zware aardbeving treft Russische regio Kamtsjatka: tsunamiw….
- Jamie Lee Curtis wil stoppen vóór Hollywood haar afwijst va…..
- Flo Rida keert terug naar Nederland voor eerste soloconcert…..
- Vervolg op ‘Bend It Like Beckham’ komt er eindelijk aan..
- Jeannie Mai openhartig over co-ouderschap met ex Jeezy..
- Postpakket voor een ander? Denk twee keer na..
- Zware aardbeving treft Russische regio Kamtsjatka: tsunamiw…..
- DR- en RR leden Paramaribo en Sipaliwini geïnstalleerd..
- Jordan: ‘Ik ben een stem voor het volk’..
- SLM moet Casas en Luchthavenbeheer ongeveer 16 miljoen US d…..
- Rechter straft verdachte ondanks gebrek aan direct bewijs: …..
- Tsang eng dati..
- 91-jarige man gekneveld, mishandeld en beroofd..
- OM: ‘Verontrustende toename verdovende middelen in geschenk…..
- Veel bewolking met kans op wat regen.
- Twee rovers aangehouden na 91-jarige beroofd en gekneveld t…..
- Directie Staatsolie bij president Geerlings-Simons..
- ‘Ook Britse agenten beschuldigd van misbruik in grote zaak …..
- VK dreigt Palestina in september te erkennen als Israël gee….
- George Harrold André Hoogdorp (82) Amsterdam 25-7-2025..