Minister Marciano Dasai van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM) zegt dat het onrealistisch is te verwachten dat Suriname’s milieuproblemen in korte tijd opgelost kunnen worden. De bewindsman reageert hiermee op uitlatingen van docenten van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS), die hun zorgen uitten over het verdwijnen van biodiversiteit en fauna als gevolg van vervuiling bij onder meer goudwinning en houtkap.
Volgens de ROM-minister is de aangepaste Milieu Raamwet pas op 4 april 2024, nu zeven maanden geleden, met algemene stemmen aangenomen en afgekondigd in De Nationale Assemblee (DNA). “Dat is onvoldoende tijd om diepgewortelde milieuproblemen, die al vijftien jaar of langer bestaan, grondig aan te pakken,” zegt Dasai in gesprek met Suriname suriname.
Hij benadrukt dat er wel degelijk al stappen zijn ondernomen. Zo is in augustus 2024 de Nationale Milieu Autoriteit (NMA) ingesteld, die belast is met het toezicht en de handhaving van milieuregels. “Een van de eerste taken van de NMA was het ordenen van de goudopkoop in Paramaribo. Daarnaast zijn er ook in het binnenland reeds gevallen aangepakt,” licht de minister toe.
Verder onderzoekt de NMA milieugerelateerde incidenten in onder andere het district Brokopondo, waarbij de situatie rond de Chinese goudmaatschappij Chi momenteel onder de loep wordt genomen. “U moet begrijpen dat milieuproblemen niet in een paar maanden ontstaan zijn, en dus ook niet binnen enkele maanden kunnen verdwijnen. We werken aan structurele oplossingen en die vergen tijd,” aldus Dasai.
De Milieu Raamwet is aangepast met het oog op duurzame ontwikkeling, waarbij gestreefd wordt naar een evenwichtige balans tussen economische groei en milieubescherming. De regering wil hiermee invulling geven aan de aspiraties van het Surinaamse volk.
Ondertussen roepen de universiteitsdocenten de overheid op om sneller en strenger op te treden tegen milieuvervuiling, vooral in de context van de goudsector en illegale houtkap. Ze waarschuwen dat zonder doortastend optreden, Suriname’s rijke biodiversiteit en kwetsbare ecosystemen blijvende schade zullen oplopen.
- Vandaag veel meer zon, regen neemt af..
- GenWise Conference 2025 verbindt vier generaties op de werk…..
- Poetin blijft weg van BRICS-top in Brazilië vanwege arresta…..
- Patricia Etnel (49) Paramaribo 22-6-2026..
- Simons: Geen verdere onderhandelingen in coalitie, ook niet…..
- Technische storing slaat operatie-afdeling Dikonessenhuis l…..
- Yellow Birds-coach Rigters: ‘We zijn duidelijk de beste vol…..
- Anil Jagroep: “ISO-certificering wordt onmisbaar voor Surin…..
- Column: Geduld!..
- Santokhi heeft reeds bewilligd voor toelating in DNA..
- BESCHOUWING — De (on)zin van al die vrije dagen..
- BEP-kandidaat-minister Landveld: overheid moet efficiënter …..
- Regering en gezondheidsbonden bereiken akkoord over loonree…..
- Inflatie laag, maar prijsdruk blijft voelbaar in specifieke…..
- Yelyco-captain Balkaran na vierde volleybaltitel op rij: ‘I…..
- Suriname tekent statuut OIC Labour Centre in Istanbul..
- Verbod vervreemding Surinaams grondgebied..
- Multidisciplinaire Werkgroep presenteert tussentijdsverslag…..
- Technische storing operatieafdeling Diakonessenhuis..
- Korpsleiding: bevorderingsbeschikking Amoksi was politiek b…..
- Speelbal ligt bij president om Parmesar te beëdigen tot oud…..