Minister Marciano Dasai van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM) is niet te spreken over de samenwerkingsovereenkomst die het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) heeft gesloten met NV Green Agriculture. In deze Public Private Partnership (PPP)-deal, die betrekking heeft op meer dan 100.000 hectare landbouwgrond, ontbreekt volgens hem een essentiële milieueffectenanalyse.
Volgens Dasai is dat een grote misser. “Bij dit soort grootschalige projecten moet de impact op het milieu altijd onderzocht worden. Dat schrijft de Milieuraamwet ook voor,” zegt hij. De ROM-minister vindt dat wetgeving rond milieubescherming niet genegeerd mag worden, zelfs niet bij overheidsprojecten.
Om zijn zorgen formeel te uiten, stuurt Dasai een brief naar zijn collega Parmanand Sewdien van LVV, met het dringende verzoek alsnog een milieuanalyse te laten uitvoeren. In een interview met Radio ABC onderstreepte Dasai het belang van duurzame landbouw.
“Er zijn tegenwoordig technieken waarmee je kunt produceren zonder bossen te kappen. Dat moeten we stimuleren.” Hij wees er ook op dat de Nationale Milieuautoriteit (NMA) toezicht moet houden op dit soort milieubeoordelingen.
“Er is een wet, en die staat boven contracten en afspraken. We moeten weten wat de impact van dit project op het milieu zal zijn,” aldus de minister.
- Santokhi: Suriname moet toegankelijker en aantrekkelijker w…..
- Wisselvallig weer: zon én buien verwacht..
- Glynis Terborg hoopt dat kinderlied ‘Keti Koti’ herkenning …..
- Vakbonden vegen regeringsvoorstel van de tafel over loonsve…..
- Bolsonaro met buikpijn opgenomen in ziekenhuis tijdens poli…..
- SCUA slaat alarm over veiligheidssituatie..
- Toekomst Surinaams toerisme krijgt vorm tijdens National To…..
- Duizenden studenten verwacht op onderwijs- en beroepenbeurs..
- “Gelovige mag politiek actief zijn, maar moet steeds kiezen…..
- VSB bezorgd beleid regering: Rechter fluit Staat 2e keer te…..
- Bedrijfsleven bezorgd over aanbestdingsbeleid van de regeri…..
- BESCHOUWING — Op weg naar 25 mei 2025: NPS kan garen spinne…..
- Minister Dasai kritisch op landbouwdeal: “Milieuanalyse ont…..
- Jogi: Stop omstreden projecten en focus op verkiezingen..
- Maya Parbhoe organiseert sportdag voor O.S. Maretraite..
- Man schiet op oudere broer na ruzie over brood..
- Adhin: “Ik vraag u niet naar uw geld, maar naar uw vertrouw…..
- Telesur nu formeel een NV; betere concurrentiepositie..
- Weer succesvolle niertransplantatie missie uitgevoerd; inmi…..
- Yelyco dichtbij kampioenschap U21-vrouwenvolleybal..
- Docentenbond hoger onderwijs in beraad om uitblijven betali…..