Minister Marciano Dasai van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM) is niet te spreken over de samenwerkingsovereenkomst die het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) heeft gesloten met NV Green Agriculture. In deze Public Private Partnership (PPP)-deal, die betrekking heeft op meer dan 100.000 hectare landbouwgrond, ontbreekt volgens hem een essentiële milieueffectenanalyse.
Volgens Dasai is dat een grote misser. “Bij dit soort grootschalige projecten moet de impact op het milieu altijd onderzocht worden. Dat schrijft de Milieuraamwet ook voor,” zegt hij. De ROM-minister vindt dat wetgeving rond milieubescherming niet genegeerd mag worden, zelfs niet bij overheidsprojecten.
Om zijn zorgen formeel te uiten, stuurt Dasai een brief naar zijn collega Parmanand Sewdien van LVV, met het dringende verzoek alsnog een milieuanalyse te laten uitvoeren. In een interview met Radio ABC onderstreepte Dasai het belang van duurzame landbouw.
“Er zijn tegenwoordig technieken waarmee je kunt produceren zonder bossen te kappen. Dat moeten we stimuleren.” Hij wees er ook op dat de Nationale Milieuautoriteit (NMA) toezicht moet houden op dit soort milieubeoordelingen.
“Er is een wet, en die staat boven contracten en afspraken. We moeten weten wat de impact van dit project op het milieu zal zijn,” aldus de minister.
- Readytex Art Gallery presenteert slotstuk van ‘The Myth of …..
- Hakiem Lalmahomed: “Wij jongeren moeten de politiek beïnvlo…..
- Nederland op weg naar totaalverbod op vuurwerk..
- De ala kondre supu van kandidaten...
- Jeangu Macrooy krijgt weer rol in theatervoorstelling..
- Enorme brand in Petronas-pijpleiding in Maleisië..
- Onwetend stemmen: Een uitdaging van laaggeletterdheid bij v…..
- Rusland: “Aanvallen op NPS passen in strategie”..
- Nog heel wat lucht in kostprijsberekening van padie..
- ‘President probeert jongeren om te kopen”, zegt Ingrid Bout…..
- Capaciteitsversterking voor jeugd in Para met ‘Tranga Gi Ta…..
- Ied Ul Fitre: uiting van vrede, respect en solidariteit ..
- Politieke inmenging zichtbaar bij hoofdstembureaus, onaanva…..
- NDP-delegatie bezoekt Boven-Suriname..
- NDP ontdekt vervalste handtekeningen en dubbele kandidaatst…..
- Kritische beschouwing en analyse Marten Schalkwijk..
- SEOB: Staatsschuld stijgt; strengere fiscale discipline nod…..
- PVP uit zware kritiek op Hof van Justitie: “Hof spreekt zic…..
- PRACHTIGE OPKNAP..
- Nieuwe kandidaten Miss Suriname Verkiezing 2025-2026 in jun…..
- Buien op 1 april..