De minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, Dirk Currie, heeft tijdens de begrotingsbehandeling in De Nationale Assemblee benadrukt, dat onderwijs de fundering is van de toekomst van Suriname. Volgens de minister zou het onderwijsbudget dan ook niet louter als kost moeten worden geboekt, maar als een investering. “Educatie gaat nooit verloren. Hoe meer mensen we opleiden, hoe beter onze samenleving voorbereid is op de toekomst. Misschien moeten we wat nu onder kosten valt, heroverwegen en onderbrengen bij de investeringsbegroting”, stelde de minister.
Currie wees er verder op dat het ministerie blijft vasthouden aan het principe dat niemand mag worden achtergelaten – echt kind heeft recht op onderwijs. Hij benadrukte dat dit in de praktijk betekent, dat er ook aandacht moet zijn voor kinderen die zonder voeding naar school gaan. “Dat is geen vraagstuk dat het ministerie alleen kan oplossen. Daarvoor hebben we heel Suriname nodig.” De minister riep daarom zowel collega’s binnen de regering als het maatschappelijk middenveld en het bedrijfsleven op, om verantwoordelijkheid te nemen.
“De kinderen zijn niet van de minister of de regering, ze zijn van Suriname. Iedereen draagt verantwoordelijkheid.”
Wat betreft schoolvoeding zei Currie, dat het toegekende budget reeds is uitgeput. “Ik heb gisteren een autorisatie ontvangen ter ondertekening, waaruit bleek dat alle middelen al besteed zijn aan schoolvoeding die verstrekt werden vóór deze regering, onder het vorige kabinet. Op dat stuk is er dus momenteel geen financiële ruimte in de begroting.” Desondanks blijft het ministerie zich inzetten. ´´Als er geen extra middelen beschikbaar komen, zal ik een dringend beroep moeten doen op het Surinaams bedrijfsleven om bij te dragen.”
Currie meldde dat er binnenkort een regionale conferentie over schoolvoeding plaatsvindt, waar Suriname vertegenwoordigd zal zijn. “Het blijkt geen uniek probleem van ons land te zijn. We zullen daar ook het belang van de betrokkenheid van leerkrachten in het onderwijs onder de aandacht brengen.”
-door Orsilia Dinge-
The post Minister Currie: ‘Onderwijs is een investering, geen kost’ ..
- SSB lanceert digitale Import-Export Gids voor ondernemers..
- Guyana heeft laagste recidivecijfers ten opzichte van Surin…..
- Gerenoveerde kamers van Huize Ashiana nu bewoond door 76 ou…..
- Bronto Somohardjo nog niet opgeroepen voor verhoor in CLAD-…..
- SURGE-programma stimuleert duurzame groei bij Surinaamse be…..
- Komproe veroordeeld tot veertien jaar voor beroving, verkra…..
- Rechter volgt eis OM: 14 jaar celstraf voor geweldsexplosie…..
- DNA wil begroting 2025 binnen twee weken afronden..
- Overheid heeft een achterstandsbetaling van SRD 285 miljoen…..
- Adhin: ‘Begrotingsbehandeling mogelijk reeds volgende wee…..
- Vijftien leden Staatsraad beëdigd; VHP tekent protest aan..
- Korpschef Bryan Isaacs ontlast uit functie..
- Korpschef Isaacs uit functie gezet..
- Minister Misiekaba: AZP kampt met schuld van ruim SRD 285 m…..
- Korpschef Bryan Isaacs ontheven uit functie..
- Ramdin in opspraak: Luxe, vriendjespolitiek en stilzwijgen …..
- TotalEnergies overweegt hogere olieproductie voor GranMorgu..
- Korpschef Isaacs per direct ontheven uit functie..
- NWO bespreekt voorgenomen afvloeiing met Volksgezondheid, A…..
- Uitwisselingsproject studenten en docenten AHKCO start apri…..
- Dominee Stewart viert 30 jaar predikantschap..