De minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, Dirk Currie, heeft tijdens de begrotingsbehandeling in De Nationale Assemblee benadrukt, dat onderwijs de fundering is van de toekomst van Suriname. Volgens de minister zou het onderwijsbudget dan ook niet louter als kost moeten worden geboekt, maar als een investering. “Educatie gaat nooit verloren. Hoe meer mensen we opleiden, hoe beter onze samenleving voorbereid is op de toekomst. Misschien moeten we wat nu onder kosten valt, heroverwegen en onderbrengen bij de investeringsbegroting”, stelde de minister.
Currie wees er verder op dat het ministerie blijft vasthouden aan het principe dat niemand mag worden achtergelaten – echt kind heeft recht op onderwijs. Hij benadrukte dat dit in de praktijk betekent, dat er ook aandacht moet zijn voor kinderen die zonder voeding naar school gaan. “Dat is geen vraagstuk dat het ministerie alleen kan oplossen. Daarvoor hebben we heel Suriname nodig.” De minister riep daarom zowel collega’s binnen de regering als het maatschappelijk middenveld en het bedrijfsleven op, om verantwoordelijkheid te nemen.
“De kinderen zijn niet van de minister of de regering, ze zijn van Suriname. Iedereen draagt verantwoordelijkheid.”
Wat betreft schoolvoeding zei Currie, dat het toegekende budget reeds is uitgeput. “Ik heb gisteren een autorisatie ontvangen ter ondertekening, waaruit bleek dat alle middelen al besteed zijn aan schoolvoeding die verstrekt werden vóór deze regering, onder het vorige kabinet. Op dat stuk is er dus momenteel geen financiële ruimte in de begroting.” Desondanks blijft het ministerie zich inzetten. ´´Als er geen extra middelen beschikbaar komen, zal ik een dringend beroep moeten doen op het Surinaams bedrijfsleven om bij te dragen.”
Currie meldde dat er binnenkort een regionale conferentie over schoolvoeding plaatsvindt, waar Suriname vertegenwoordigd zal zijn. “Het blijkt geen uniek probleem van ons land te zijn. We zullen daar ook het belang van de betrokkenheid van leerkrachten in het onderwijs onder de aandacht brengen.”
-door Orsilia Dinge-
The post Minister Currie: ‘Onderwijs is een investering, geen kost’ ..
- Vivian Santusha Sahebdin Hardeveld (48) Amsterdam 8-8-2025..
- Koi Carper deelt eerste tik uit bij start mannen hoofdklass…..
- Byon Evan Benschop..
- Analyse van het IDB-ultimatum aan Suriname: Rechter versus …..
- President belooft officiële erkenning inheemsen en stop con…..
- Laatste horde Natio WK 2026..
- VIDS en OSIP moedigen Cabendadorp aan om rechten en erfgoed…..
- 25-jarige brengt man twee steekverwondingen toe..
- 16-jarige belandt met auto in goot aan Monplaisirweg..
- Jeugdambassadeur Richard Pinas: ‘Nationaal Caricom Platform…..
- Ontvluchte arrestanten Ardjopawiro en Cabenda weer achter s…..
- Stiefvader en collega aangehouden voor ontucht minderjarig …..
- Update: Vier arrestanten ontvlucht uit cellenhuis Santodorp….
- VOLK BLIJFT OM RAVAGE VRAGEN..
- Suriname sleept U15-Concacaf titel ongeslagen in de wacht..
- ARMOEDE IS GEEN VRIJBRIEF VOOR DIEFSTAL..
- Yaadgaar Orchestra op tournee door Nederland..
- NAAMLOOS EN GEZICHTLOOS..
- Bronto Somohardjo: “Suriname heeft ons nodig en wij hebben …..
- QUICK FIX, LAPWERK MET MILJARDEN..
- Schande..