Het stimuleren van ondernemerschap stond gisteren centraal tijdens de werkbezoeken van minister Andrew Baasaron van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) aan de dependances in Coronie en Nickerie. Samen met directieleden bezocht hij de lokale kantoren om inzicht te krijgen in de uitdagingen en kansen voor de regionale economie.
In Coronie werd de minister ontvangen door districtscommissaris Rianto Kasanmoesdiran, die het belang van ondersteuning voor startende ondernemers, verbetering van bereikbaarheid en handhaving van prijscontrole benadrukte. In Nickerie verwelkomde districtscommissaris (dc) Senrita Gobardhan de minister en wees zij op ondernemerschapsprojecten, gezonde concurrentie, strengere maatregelen rond de verkoop van pesticiden en zorgvuldige beoordeling van aanvragen voor pompstations.
Tijdens de gesprekken kwamen thema’s aan bod zoals ondernemerschapsbevordering, prijsmonitoring, uitbreiding van personele capaciteit en versterking van faciliteiten en vervoersmogelijkheden. Minister Baasaron benadrukte ook het belang van technologie en digitalisering voor efficiënte en toegankelijke dienstverlening. Hij gaf aan dat het ministerie nauw samenwerkt met lokale autoriteiten en inzet op trainingen, ondersteuning van innovatieve bedrijfsinitiatieven en versterking van de operationele slagkracht van de dependances.
De werkbezoeken werden afgesloten met rondleidingen en constructieve gesprekken. De minister sprak zijn waardering uit voor de inzet van het personeel en bevestigde dat de samenwerking verder wordt geïntensiveerd om duurzame economische groei in de districten te bevorderen.
- Structurele maatregelen voorkeur geven boven populisme..
- Winkeldiefstal drijft prijzen omhoog in het VK..
- Wrede rouw: weduwe twerkt naast de kist van haar man..
- Essed: “Slechts helft van ministersteam regering-Simons ges…..
- Weetje van de dag – Vandaag in 1784: Russen beginnen zich i…..
- India en Pakistan domineren melkgroei, EU raakt achterop..
- Trofeejagers doden jonge leeuw Blondie in Zimbabwe: “Ze lok…..
- India handhaaft Russische olie-import ondanks dreigementen …..
- Open dag FHR: ‘De echte uitdaging begint nu pas’..
- Simone Badal pleit voor Caribisch kankeronderzoek..
- Jess Glynne boos op het Witte Huis om misbruik van lied..
- Dua Lipa krijgt Kosovaarse nationaliteit van president..
- Pamela Anderson en Liam Neeson zorgen voor speculatie..
- Priyanka Chopra mogelijk terug in Bollywood met ‘Love &…..
- IDB wijst op contractbreuk Suriname bij uitvoering vonnis V…..
- Dagblad Suriname, maandag 4 augustus 2025..
- Essed: helft ministersteam lijkt geschikt..
- Populistische liefdadigheid bij gebrek aan armoedebeleid..
- Cultuur, regen en ritme kleuren festivalweekend in Nickerie..
- Geef slachtoffers een stem in de rechtszaal..
- Driedaags Festival De Guianas gehouden in Nickerie..