Minister Andrew Baasaron van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) zal de komende periode ook aandacht schenken aan de ease of doing business. Dit is een wens van lokale ondernemers, maar er moet ook rekening worden gehouden met de wensen van buitenlandse investeerders.
Er moet worden nagegaan hoe het staat met de aanvraag van vergunningen en hoe de toegang tot kapitaal of grond gemakkelijker kan worden gemaakt. Men moet weten waar men terechtkan om het zakendoen eenvoudiger te maken, zei Baasaron in het programma Achter ’t Nieuws van de STVS. Baasaron wil ook kijken naar mogelijkheden voor jonge ondernemers om hen tegen een redelijk bedrag in bepaalde centra te faciliteren.
Daarbij worden mentoren gekoppeld aan deze groep. Zo’n initiatief zal ertoe leiden dat jonge ondernemers in de opstartfase minder kosten hebben. Er waren al ideeën hierover die verder moeten worden uitgewerkt. Digitaliseren zal ook bijdragen aan het verder vergemakkelijken van de ease of doing business.
Hoewel er reeds beleid is op het gebied van prijscontrole, moet dat volgens de minister beter. De afdeling Economische Controle Dienst (ECD) kampt met uitdagingen als het gaat om controle in de verafgelegen gebieden. Minister Baasaron zegt de ontwikkelingen binnen het ministerie samen met zijn staf goed in kaart te willen brengen.
De consument krijgt eveneens de nodige aandacht. Spoedig wordt de Consumentenbond uitgenodigd om na te gaan wat wel en niet goed loopt. Vanuit EZ wil de minister bijdragen aan het vergroten van de verdiencapaciteit van het land. Baasaron vraagt wat geduld van de samenleving om de gestelde doelen te halen.
- Veel zon, maar ook kans op onweer in de middag.
- AzG: meer dan 650 kinderen in Nigeria overleden door onderv…..
- Wat als Suriname niet onafhankelijk was geworden?.
- Passagiers vrezen voor hun leven tijdens vlucht naar Londen..
- Siegfried Cyril Rudolf Kenswiel (80) Den Haag 25-7-2025..
- Politiebericht over gezonken vaartuig Balingsoela..
- Afghanen die hulp aan VS verleenden, vrezen terugkeer nu he…..
- Poetini Atompai: “Maandelijks SRD 50.000 voor de samenlevin…..
- Spoed luchtvaartcongres over EU-blacklisting en FAA-dreigin….
- VHP werkt maandag mee aan DNA-vergadering toelating coaliti….
- Bondru: niet in ‘slaapstand’ gaan tot de volgende verkiezin…..
- Opdoeken militaire posten in Lawa-gebied baart Granman Sime…..
- Robinhood met groot machtsvertoon bekerkampioen..
- Raoul Hellings: ‘Nog een lange weg te gaan voordat we kunne…..
- Ondernemers pitchen hun droom tijdens brunch FMF Business S…..
- Frankrijk erkent binnenkort Palestijnse staat: wereld diep ….
- Bikini’s waarin je écht kunt zwemmen..
- War 2’-trailer: Hrithik Roshan en NTR Jr. zetten het scherm…..
- Vriendschap met meisje geeft man geen recht op seks zonder …..
- Obama reageert fel op ‘bizarre’ couppoging-beschuldiging va…..
- De wereld wordt geleid door oude mannen met haast..