Minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie heeft zijn verjaardag op een bijzondere manier herdacht. De bewindsman bracht de dag door met de pupillen van het Opa Doeli Jeugddoorgangscentrum en nam deel aan een daminstuif die speciaal voor de jongeren was georganiseerd. De activiteit is opgezet met ondersteuning van de Surinaamse Dambond (SDB) en de presidentiële commissie Sportprojecten.
Met het initiatief wil minister Amoksi bijdragen aan het ontdekken van talent onder de 20 pupillen van het jeugddetentiecentrum. Volgens hem kan ook binnen muren gewerkt worden aan talentontwikkeling en karaktervorming. “Suriname kent internationaal sterke dammers. Ik weet zeker dat ook hier binnen jongeren zijn met potentie,” aldus de jarige minister, die zelf een fervent dammer is.
De daminstuif staat in lijn met het resocialisatiebeleid van het ministerie, waarin sport en discipline een belangrijke rol spelen. Volgens Alven Roosveld, voorzitter van de presidentiële commissie Sportprojecten, is dit slechts het begin. Hij kondigde aan dat naast damborden ook schaakborden beschikbaar worden gesteld om het strategisch denken verder te stimuleren bij de pupillen.
Als symbolisch gebaar overhandigde de bewindsman een dambord met bijbehorende schijven aan Marita Ritfeld-Asontoe, coördinator van het Jeugddoorgangscentrum. Ritfeld-Asontoe sprak haar waardering uit voor de voortdurende betrokkenheid van minister Amoksi bij de jongeren.
“Hij komt niet alleen praten, maar laat ook in daden zien dat hij dicht bij onze pupillen staat. Deze jongeren verdienen allemaal een tweede kans,” verklaarde zij.
De coördinator gaf verder aan dat er nauw wordt samengewerkt met de SDB om op gestructureerde wijze damtalent te identificeren en te begeleiden. Zij benadrukte ook dat Opa Doeli meer is dan een opvangplek. Het centrum, dat valt onder het ministerie van Justitie en Politie, beschikt over een schoolafdeling waar onderwijs wordt verzorgd aan de jongeren – momenteel achttien jongens en twee meisjes – onder begeleiding van de Justitiële Kinderbescherming.
Verder is er een actieve maatschappelijke dienst van de politie aanwezig, en worden jongeren met klachten via de Jeugdzakenafdeling van het Korps Politie Suriname (KPS) naar de juiste begeleiding doorverwezen. Ritfeld-Asontoe riep de samenleving op om niet weg te kijken van deze kinderen.
“De opvoeding begint thuis en in de buurt. Als ze eenmaal hier zijn, is het ministerie hoofdverantwoordelijk. Maar de gemeenschap moet ook haar rol blijven spelen. Deze kinderen moeten voelen dat ze erbij horen. Laten we die ondersteuning niet alleen zeggen, maar ook tonen,” besloot zij.
- Extra aandacht voor vaders in tijdens ‘Papa Wiki 2025’..
- President Santokhi herdenkt slachtoffers vliegramp 1989..
- Venezuela uit felle kritiek op Trinidadiaanse premier na dr…..
- SLM kampt wederom met technisch probleem, vlucht naar Miami…..
- Drukte en toewijding bij offerfeest: Iedereen moest ten min…..
- Kleuren..
- Tembe Art Studio wordt nieuw leven ingeblazen..
- Criminaliteitsgolf noopt autoriteiten tot spoedoverleg..
- Lula draagt Palestijnse kufiyah tijdens bezoek aan Parijs..
- Zware onweersbuien verwacht..
- Uitslag verkiezingen Commewijne: VHP stevig aan kop, NDP en…..
- Golf van berovingen dwingt tot heroriëntatie op veiligheid..
- Veiligheid boten Albina..
- RESPECT VOOR VENETIAAN..
- SLM-vlucht geannuleerd: passagiers en Natio gestrand..
- Stop de uitbuiting en oplichting van ons volk door de banke…..
- Operatie ‘Delta Force’: bijna honderd verdachten opgepa…..
- NPS Nederland ziet hoopvol perspectief ondanks uitblijven v…..
- De oliebelofte en de vergeten meerderheid..
- PY764: 36 jaar later blijft luchtvaartveiligheid Suriname z…..
- Nieuwe kansen voor vrouwen Rahemalweg..