Minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie heeft zijn verjaardag op een bijzondere manier herdacht. De bewindsman bracht de dag door met de pupillen van het Opa Doeli Jeugddoorgangscentrum en nam deel aan een daminstuif die speciaal voor de jongeren was georganiseerd. De activiteit is opgezet met ondersteuning van de Surinaamse Dambond (SDB) en de presidentiële commissie Sportprojecten.
Met het initiatief wil minister Amoksi bijdragen aan het ontdekken van talent onder de 20 pupillen van het jeugddetentiecentrum. Volgens hem kan ook binnen muren gewerkt worden aan talentontwikkeling en karaktervorming. “Suriname kent internationaal sterke dammers. Ik weet zeker dat ook hier binnen jongeren zijn met potentie,” aldus de jarige minister, die zelf een fervent dammer is.
De daminstuif staat in lijn met het resocialisatiebeleid van het ministerie, waarin sport en discipline een belangrijke rol spelen. Volgens Alven Roosveld, voorzitter van de presidentiële commissie Sportprojecten, is dit slechts het begin. Hij kondigde aan dat naast damborden ook schaakborden beschikbaar worden gesteld om het strategisch denken verder te stimuleren bij de pupillen.
Als symbolisch gebaar overhandigde de bewindsman een dambord met bijbehorende schijven aan Marita Ritfeld-Asontoe, coördinator van het Jeugddoorgangscentrum. Ritfeld-Asontoe sprak haar waardering uit voor de voortdurende betrokkenheid van minister Amoksi bij de jongeren.
“Hij komt niet alleen praten, maar laat ook in daden zien dat hij dicht bij onze pupillen staat. Deze jongeren verdienen allemaal een tweede kans,” verklaarde zij.
De coördinator gaf verder aan dat er nauw wordt samengewerkt met de SDB om op gestructureerde wijze damtalent te identificeren en te begeleiden. Zij benadrukte ook dat Opa Doeli meer is dan een opvangplek. Het centrum, dat valt onder het ministerie van Justitie en Politie, beschikt over een schoolafdeling waar onderwijs wordt verzorgd aan de jongeren – momenteel achttien jongens en twee meisjes – onder begeleiding van de Justitiële Kinderbescherming.
Verder is er een actieve maatschappelijke dienst van de politie aanwezig, en worden jongeren met klachten via de Jeugdzakenafdeling van het Korps Politie Suriname (KPS) naar de juiste begeleiding doorverwezen. Ritfeld-Asontoe riep de samenleving op om niet weg te kijken van deze kinderen.
“De opvoeding begint thuis en in de buurt. Als ze eenmaal hier zijn, is het ministerie hoofdverantwoordelijk. Maar de gemeenschap moet ook haar rol blijven spelen. Deze kinderen moeten voelen dat ze erbij horen. Laten we die ondersteuning niet alleen zeggen, maar ook tonen,” besloot zij.
- Guatemala: Ex-paramilitairen krijgen elk 40 jaar voor oorlo…..
- Brunswijk: “Ik hoef geen positie in deze regering, het parl…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp, politie onderzoekt zaak..
- RBTP pakt daders op na roof en mishandeling van taxichauffe…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp..
- Michael Babb, oud-trainer en mentor van ‘Bigi Boy’, overled…..
- Structuren BEP geven groen licht voor deelname aan nieuwe …..
- BEP krijgt mandaat voor deelname aan coalitie..
- BEP krijgt groen licht van partijstructuren voor toetreding…..
- INTENTIEVERKLARING VOOR EIGEN BELANG..
- AGRESSIEVE CAMPAGNESTRIJD..
- Tankstation Derde Rijweg doelwit van gewapende overval..
- Man aangehouden na omhakken kokosnootboom bij basketbalveld…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp, Brownsweg..
- Condor eerste finalist, Yelyco houdt seizoen levend ..
- Verkiezingen verlopen anders dan verwacht; OPTSU uit zorgen…..
- Coalitie tegen continuïteit..
- Suriname onderstreept duurzaamheid in ACS-vergadering..
- Oud-minister Assen: “President wil mogelijk in regering bli…..
- BRAIN DRAIN BELEID..
- Wat zon, maar meer regen en onweer op deze 1 juni..