Tekst en beeld Edwien Bodjie
PARAMARIBO — “De naam Mines Services komt voort uit onze oorsprong als toeleverancier voor de mijnbouwsector, maar we zijn inmiddels uitgegroeid tot een bedrijf dat de volledige industriële sector in Suriname bedient.” Dit vertelt Job Fitz Jim, CEO van Mines Services Suriname, aan de Ware Tijd naar aanleiding van de soft launch van de nieuwe showroom zaterdag aan de Sir Winston Churchillweg.
Het bedrijf bestaat 22 jaar en profileert zich als een toonaangevende leverancier van industriële goederen en diensten, zowel voor de mijnbouw als andere industriële sectoren in Suriname. Fitz Jim zegt dat Mines Services Suriname samenwerkt met zowel Surinaamse als internationale bedrijven en streeft naar uitmuntendheid. “We hebben ons plekje in de sector verdiend en voldoen aan alle eisen om mee te kunnen doen in toekomstige ontwikkelingen. We laten zien dat Suriname het kan.”
“Wij zijn een bedrijf dat volledig gaat voor de ontwikkeling van Suriname. We willen laten zien dat het kan, met partnerships, hard werken en focus op het grotere doel”Job Fitz Jim
Staatsolie is één van de meest belangrijke klanten. “Het is ook een Surinaams bedrijf en onze samenwerking laat zien dat lokale bedrijven op hoog niveau kunnen leveren.” Mines Services Suriname heeft 37 medewerkers. “Het gaat niet alleen om aantallen, maar om de kwaliteit van wat we leveren. We zijn al jarenlang actief in de offshore sector en bereiden ons voor op de toekomstige olie-exploitatie in Suriname. Onze ervaring en samenwerking met lokale en internationale partners maken ons waardevol voor de industrie.”
Uitbreiding
Over het waarom van een nieuwe showroom vertelt Fitz Jim: “Onze oude ruimte voldeed niet meer. We wilden een plek creëren waar we kunnen laten zien wat er allemaal mogelijk is in Suriname. Een mooie showroom en mooie kantoorruimtes laten zien dat we het kunnen, mits we samenwerken en groot durven te denken.”
Bezoekers kunnen er industriële materialen en oplossingen bekijken, van componenten voor mijnbouw tot offshore olieplatformen. “Het doel is een totaalbeeld te schetsen van wat mogelijk is en te tonen dat wij als 100 procent Surinaams bedrijf kunnen leveren op hoog niveau. Wij zijn een bedrijf dat volledig gaat voor de ontwikkeling van Suriname. We willen laten zien dat het kan, met partnerships, hard werken en focus op het grotere doel.”
Op de vraag hoe het bedrijf omgaat met illegale mijnbouwpraktijken zegt hij: “Het is moeilijk te controleren. Iedereen kan onze winkel binnenstappen en producten kopen. Het zou wenselijk zijn als de bevoegde instanties hun werk goed doen, zodat bedrijven zoals het onze rustig kunnen opereren zonder dat er twijfel ontstaat over onze maatschappelijke verantwoordelijkheid.”
Niet traditioneel denken
Willem van der Jagt, oprichter en eigenaar van Mines Services Suriname, voegt toe dat het succes van het bedrijf aantoont dat lokale ondernemingen met de juiste visie en samenwerking kunnen uitgroeien tot serieuze spelers op internationaal niveau. “Je kan dit niet alleen. Hard werken, geloven dat je het kan en dingen doen die anderen nog niet doen, zijn cruciaal. Denk niet te traditioneel; je hoeft niet altijd een gat in de markt te vinden om te starten. Creëer het zelf.”
Van der Jagt benadrukt ook het belang van interne communicatie en samenwerking. “Ik zie iedereen binnen het bedrijf als partner. Iedereen mag meedenken. Het is geen onderneming waar één persoon de touwtjes in handen heeft. Dat is de sleutel tot goed leiderschap.”
Naast haar commerciële activiteiten speelt Mines Services Suriname een actieve rol in de samenleving. Het bedrijf ondersteunt een speciale school in Livorno, met projecten zoals het bouwen en renoveren van gebouwen en jaarlijkse uitstapjes voor de kinderen. “Daarnaast werken we met de Esther Stichting om haar gebouwen op te knappen. Maatschappelijke verantwoordelijkheid nemen wij serieus”, zegt Fitz Jim.
De nieuwe showroom van Mines Services Suriname aan de Sir Winston Churchillweg.
- Oud-Israëlische veiligheidschefs waarschuwen voor escalatie….
- Tesla sluit $16,5 miljard deal met Samsung: grote test voor….
- Beeld van ‘pornografische’ zeemeermin wordt verwijderd in D….
- Voormalig MI5-baas overleden op 90-jarige leeftijd.
- Benoeming Sewcharan in Staatsraad: versterking voor instit…..
- Regering afwezig in Newmont-crisis..
- AU-missie bevestigt doden van meer dan 50 al-Shabab-strijde….
- OAS secretaris-generaal wijst aantijgingen van de hand..
- Onderzoek Biza..
- Albert Ramdin van OAS beschuldigd van spilzucht, vriendjesp….
- Twee politieambtenaren verdacht van verduistering SRD 1 mil….
- Drie ontsnapte arrestanten uit cellenhuis Santodorp gezocht….
- Al sinds 2010 felle kritiek op hoge directiesalarissen.
- Artsen waarschuwen voor onbekende verlammingsziekte in Gaza..
- Chinese ambassadeur vol lof over Suriname..
- Artiesten eren scheidende operationeel manager Nederlandse …..
- MinOWC scherpt doorstroomcriteria aan voor Imeao-leerlingen..
- Opmerkelijk – 2-jarig meisje in koffer gestopt in Nieuw-Zee….
- Politie heeft een serieus probleem .
- Noodsituatie in het MULO-onderwijs.
- Goud, macht en misbruik: De strijd om Surinames economische….