De regering heeft twee nieuwe initiatieven gelanceerd om minderdraagkrachtige gezinnen sneller en makkelijker te helpen: het Centraal Registratiepunt Voedselprogramma en de Social Care Helpdesk. Deze projecten worden uitgevoerd op initiatief van het Managementteam Effectieve Uitvoering Sociaal Programma van het Kabinet van de President, in samenspraak met president Chandrikapersad Santokhi en ter ondersteuning van het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting.
Het voedselprogramma zorgt ervoor dat personen die hulp nodig hebben, zich snel en eenvoudig kunnen registreren via WhatsApp op +597 7201800 of +597 7201801. Zodra zij hun naam, ID-nummer, adres, district en telefoonnummer hebben doorgegeven, krijgen ze informatie over waar en wanneer ze hun voedselpakket kunnen ophalen. De distributie gebeurt per district, zodat mensen niet ver hoeven te reizen en lange wachttijden worden voorkomen. Dit programma is gestart met voedselpakketten uit de India-Suriname Food Grant en zal binnenkort ook sociale instellingen en ziekenhuizen ondersteunen.
De Social Care Helpdesk, bereikbaar via WhatsApp op +597-7293615, biedt burgers direct hulp en informatie over koopkrachtversterking, financiële bijstand voor mensen met een beperking en financiële bijstand voor sociaal zwakke huishoudens. Burgers kunnen hier terecht als ze hulp nodig hebben bij het aanvragen van financiële steun, bijvoorbeeld de koopkrachtversterking van SRD 1800 per maand. Om hiervoor in aanmerking te komen, dient men de Surinaamse nationaliteit te bezitten, in Suriname wonen, minimaal 21 jaar oud zijn en een huishoudinkomen hebben van maximaal SRD 6600. Per gezin kan slechts één persoon deze ondersteuning ontvangen.
Binnenkort worden het voedselprogramma en de Social Care Helpdesk samengevoegd, zodat mensen op één plek terechtkunnen voor zowel voedselhulp als financiële bijstand. Ook wordt gewerkt aan een digitaal systeem waarin burgers hun aanvragen eenvoudig kunnen volgen. Om de hulp duurzamer te maken, wil de regering het huidige voedselpakketprogramma in de toekomst vervangen door een vouchersysteem. Dit geeft mensen de vrijheid om zelf basisproducten te kiezen en helpt hen zelfstandiger te worden.
Met deze aanpak wil de regering ervoor zorgen dat sociale hulp sneller, eerlijker en efficiënter bij de juiste mensen terechtkomt.
The post Minderdraagkrachtigen sneller toegang tot voedselpakketten en sociale bijstand ..
- Hovenierscursus voor jongeren in Paramaribo..
- Caricom-top in Barbados wordt ‘cruciale’ meeting..
- Bewoners Alkmaar kunnen rekenen op water uit de kraan..
- Massale opkomst bij 100K+ Massameeting en viering 35 jaar A…..
- Zaaksofficier SPSB II-zaak vraagt uitstel aan kantonrechter..
- Tjatjie maakt muzikale comeback..
- Kustwacht Suriname houdt twee illegale vissersvaartuigen aa…..
- Workshop METT-Assessment inzake Centraal Suriname Natuurres…..
- 8.000 kiezers moeten hun ID-kaart nog ophalen..
- Simons: “Breng me naar de procureur-generaal”..
- Robinhood wil tachtigjarig bestaan vieren met Braziliaanse …..
- PALU wil met partners alternatief vormen..
- Kanker een van de voornaamste doodsoorzaken bij kinderen..
- Suriname en de BENELUX-staten tekenen twee overeenkomsten..
- A20, DOE en PRO: ‘Suriname, hier zijn wij. Hét alternatief!…..
- Van der San ziet A20 zetels pakken, NDP 18 en VHP 11 zetels..
- ECD ontdekt vervallen producten bij controle kassasystemen..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 februari 199…..
- Woning annex meubelbedrijf afgebrand..
- Voorwaarts verpest sterke start Notch..
- Rechtvaardigheid same-sex koppels..