PARAMARIBO — De terugloop in het aantal Franse bezoekers dat Suriname via de grens bij Albina binnenkomt, baart de toerisme- en transportsector zorgen. De sectorgroepen Toerisme en Transport van de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) kwamen daarom onlangs bijeen voor een gezamenlijke vergadering, waarin deze en andere urgente ontwikkelingen rond grensoverschrijdend toerisme en transport centraal stonden. Tijdens de sessie werd benadrukt dat de daling van het toerisme directe gevolgen heeft voor de lokale bestedingen.
De aanwezigen bespraken mogelijke oorzaken, waaronder concurrentie vanuit buurlanden en subsidiëring door de Franse overheid voor reizen binnen Frans-Guyana en naar Brazilië. Er werd benadrukt dat toerisme en transport hand in hand gaan, waarbij betere weg-, lucht- en waterverbindingen essentieel zijn voor het aantrekken en behouden van buitenlandse bezoekers, met name in het kader van de opkomende olie- en gassector.ADVERTISEMENT
“Er werd benadrukt dat toerisme en transport hand in hand gaan, waarbij betere weg-, lucht- en waterverbindingen essentieel zijn”
De deelnemers wezen ook op het nijpende tekort aan accommodatiecapaciteit om grotere aantallen zakelijke reizigers en toeristen op te vangen. Tevens werd de noodzaak benoemd om tijdig in te spelen op de voedselvoorziening (catering/logistiek) bij toekomstige grootschalige activiteiten, zoals die van internationale oliebedrijven.
De bijeenkomst bood ruimte voor presentaties en onderlinge afstemming, met als doel om gezamenlijk te werken aan een integrale strategie ter versterking van de toeristische infrastructuur en grensoverschrijdende handel. De VSB benadrukte het belang van samenwerking tussen publieke en private actoren om het toeristisch potentieel van Suriname ten volle te benutten.
- Rudi Franklin Marengo (87) Amsterdam 19-4-2025..
- Ulrich Edward Aron (80) Paramaribo 20-4-2025..
- Wereld haalt opgelucht adem nu Trump Fed en IMF spaart..
- Brand binnenstad: VSB waarschuwt voor nieuwe tragedies zond…..
- Koningsdag in teken van gedeeld erfgoed en versterkte samen…..
- Ontwerp-staatsbesluit RVI klaar: start 80+ op 2 mei..
- Training journalisten voor verkiezingdag; vraagtekens over …..
- BIZA zet met Verkiezingsbeurs 2025 eindsprint naar stembusg…..
- Koningsdag viert gedeeld erfgoed Suriname-Nederland..
- Parmessar: “Waar zijn de tjauwmin-eters nu?”..
- Suriname lanceert e-paspoort als stap naar modernisering..
- Spoedvergadering regering: Infrastructuur en verkiezingen c…..
- BiZa lanceert Verkiezingsbeurs 2025 voor eerlijke verkiezin…..
- President in rouw; last alle publieke en politieke activite…..
- Petronas zet belangrijke stap: Haalbaarheidstudie voor gasp…..
- Vrouw verduistert sieraden die haar toevertrouwd waren..
- Ons politiek-bestuurlijk systeem is criminaliteit faciliter…..
- Winti geloof nader bekeken: ‘Als je gelooft, moet je weten …..
- VHP benadrukt toekomstvisie tijdens verkiezingsdebat in Ned…..
- Venezuela fel tegen aanwezigheid Guyana in Stabroek-blok..
- VLS: Peiling VHP is tegenstrijdig en misleidend..