In Rome hebben ongeveer een miljoen jonge katholieken de afsluitende mis van de Wereldjongerendagen bijgewoond. Voor paus Leo XIV was het de grootste bijeenkomst sinds zijn aantreden drie maanden geleden.
Paus Leo, die onder luid gejuich werd onthaald, riep de jongeren op om niet te focussen op materiële bezittingen en om hun enthousiasme voor het geloof te verspreiden.
“Jullie zijn het teken dat een andere wereld mogelijk is”, zei de paus, “een wereld van broederschap en vriendschap, waarin conflicten niet met wapens, maar met een gesprek worden opgelost”.
Daarnaast vroeg de paus aandacht voor verschillende oorlogen die gaande zijn. “We staan naast de jongeren in Gaza, we staan naast de jongeren in Oekraïne.”
Tentjes
Volgens het Vaticaan kwam het aanwezige publiek uit meer dan 150 verschillende landen. Ze hadden zich verzameld op een groot veld net buiten Rome. De meesten van hen hadden gisteravond de avonddienst bijgewoond, die ook werd geleid door paus Leo.
Ze bleven in tentjes op het terrein overnachten om vandaag de slotviering bij te wonen. Na een regenachtige en koude nacht begon de mis vanochtend extra vroeg, vanwege de verwachte hoge temperaturen in Rome.
Jubeljaar
Sinds 1985 houdt de Rooms-Katholieke Kerk om de twee of drie jaar jongerendagen, telkens in een andere wereldstad. Dit jaar is bovendien een jubeljaar, dat in het teken staat van hoop.
Normaal gesproken wordt er om de 25 jaar een jubeljaar gehouden, maar regelmatig roepen pausen ‘extra’ heilige jaren uit. Dit jubeljaar werd tien jaar geleden uitgeroepen door toenmalig paus Franciscus.
De volgende Wereldjongerendagen zijn in 2027 in Seoul.
- Wrakingsverzoek witwas verdachte Chablani afgewezen; advoca…..
- Eric Lie heerst in Romeo Rolador nationale taekwondoclubkam…..
- Hervorming ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting…..
- Jonge bezoekers uit Brokopondo in de Paramaribo Zoo..
- Takken en vliegers: veiligheid in de buurt van elektricitei…..
- Vogels in de achtertuin..
- ABOP-parlementariër Sampie: “Ik had gehoopt dat de VHP zou …..
- Minister Ramsaran belooft militairen waardering en versterk….
- Opmerkelijk – Vroegst geboren baby ooit viert zijn eerste v…..
- Geen donderslag bij heldere hemel..
- Gewapende beroving bij GOw2 Coesewijnestraat..
- WIST U DAT: Het ‘steltdorp’ Ganvié in het Afrikaanse Benin …..
- Brazilië kiest een van zijn armere steden om VN-klimaatonde…..
- Noord-Korea wijst toenaderingspoging nieuwe Zuid-Koreaanse …..
- Mexico-Stad viert 700 jaar sinds de stichting door de inhee…..
- Open dag LBO-STS 4 helpt leerlingen en ouders studiekeuze t…..
- Veertien krijgen SPWE-certificaat training ‘Project schrijv…..
- Genevievre Jordan: “Ik ben de stem van velen”..
- Gewapende diefstal bij GOw2: daders slaan toe en vluchten o….
- Chris Brown en Bryson Tiller domineren nieuwe R&B-afspe…..
- Mariah Carey vertelt over de ‘belofte’ die Rihanna zou hebb…..