In Rome hebben ongeveer een miljoen jonge katholieken de afsluitende mis van de Wereldjongerendagen bijgewoond. Voor paus Leo XIV was het de grootste bijeenkomst sinds zijn aantreden drie maanden geleden.
Paus Leo, die onder luid gejuich werd onthaald, riep de jongeren op om niet te focussen op materiële bezittingen en om hun enthousiasme voor het geloof te verspreiden.
“Jullie zijn het teken dat een andere wereld mogelijk is”, zei de paus, “een wereld van broederschap en vriendschap, waarin conflicten niet met wapens, maar met een gesprek worden opgelost”.
Daarnaast vroeg de paus aandacht voor verschillende oorlogen die gaande zijn. “We staan naast de jongeren in Gaza, we staan naast de jongeren in Oekraïne.”
Tentjes
Volgens het Vaticaan kwam het aanwezige publiek uit meer dan 150 verschillende landen. Ze hadden zich verzameld op een groot veld net buiten Rome. De meesten van hen hadden gisteravond de avonddienst bijgewoond, die ook werd geleid door paus Leo.
Ze bleven in tentjes op het terrein overnachten om vandaag de slotviering bij te wonen. Na een regenachtige en koude nacht begon de mis vanochtend extra vroeg, vanwege de verwachte hoge temperaturen in Rome.
Jubeljaar
Sinds 1985 houdt de Rooms-Katholieke Kerk om de twee of drie jaar jongerendagen, telkens in een andere wereldstad. Dit jaar is bovendien een jubeljaar, dat in het teken staat van hoop.
Normaal gesproken wordt er om de 25 jaar een jubeljaar gehouden, maar regelmatig roepen pausen ‘extra’ heilige jaren uit. Dit jubeljaar werd tien jaar geleden uitgeroepen door toenmalig paus Franciscus.
De volgende Wereldjongerendagen zijn in 2027 in Seoul.
- Zuid-Afrika start unieke anti-stroperijcampagne.
- Weetje van de dag – Vandaag in 1861: ’s Werelds eerste weer…..
- Nieuw-Zeeland maakt verbod op olie- en gaswinning ongedaan..
- Oostenrijkse EU-ambassadeur biedt ontslag aan na geruchten …..
- India krijgt historische Piprahwa-edelstenen terug na is te…..
- Suriname bereidt zich voor om postdiensten en e-commercemog…..
- Ministerie Jeugdontwikkeling en Sport: investeren in talent…..
- Ashanti en Nelly vieren eerste verjaardag van baby KK met a…..
- Backstreet Boys: Een iconische carrière van 30 jaar..
- Sidharth Malhotra en Janhvi Kapoor’s ‘Param Sundari’ krijgt…..
- Karan Johar stopt met regisseren actiefilm, Raj Mehta neemt…..
- SuriPop slaat nieuwe weg in..
- Economische stabiliteit of totale misleiding.
- VIDS wenst aandacht voor grondenrechten op Dag der Inheemse…..
- Noble kiest Surinaamse Blue Water voor logistiek contract i…..
- Vids vraagt aandacht voor grondenrechten inheemse volken op…..
- Carbon-creditmarkt moet binnen zes maanden inkomsten opleve…..
- Hellings stapt naar Arbeidsinspectie na ontslag door EBS-di…..
- Augustus begint zonnig.
- ‘Regeren is harde besluiten nemen’..
- Kaarten geschud: SCVU na sterke inhaalslag ongeslagen hoofd…..