In Mozambique zijn de afgelopen dagen zeker 120 kinderen ontvoerd door jihadistische militanten, zegt Human Rights Watch. De kinderen worden volgens de mensenrechtenorganisatie vermoedelijk door al-Shabaab, een aan IS-gelieerde groep, ingezet om geroofde spullen te vervoeren of dwangarbeid te verrichten. Ook kunnen de kinderen worden ingezet als kindsoldaat en wordt niet uitgesloten dat zij gedwongen worden om te trouwen.
De ontvoeringen waren in de provincie Cabo Delgado, in het noorden van Mozambique. De regering van het land vecht daar sinds 2017 tegen de opkomst van jihadisten. De regeringstroepen hebben moeite om het geweld onder controle te krijgen.
Cabo Delgado is een van de armste provincies van het Mozambique, dat al een van de armste landen ter wereld is. Inmiddels zijn door het geweld meer dan 600.000 mensen ontheemd geraakt, aldus de Verenigde Naties. De regering vertrouwt bij de bestrijding van de militanten onder meer op steun van bondgenoten als Rwanda en Zuid-Afrika.
Vijf miljoen mensen hebben niet genoeg te etenHuman Rights Watch zegt dat in de afgelopen twee maanden het geweld en het aantal ontvoeringen enorm is toegenomen. De organisatie roept de regering op zich meer in te spannen om te achterhalen waar de kinderen zijn en om nieuwe ontvoeringen te voorkomen.
Het hoofd van een andere internationale mensenrechtenorganisatie was onlangs in Cabo Delgado. Jan Egeland van de Noorse Vluchtelingenraad omschrijft de humanitaire situatie daar als schrijnend en noemt het een genegeerde crisis. Hij zegt dat vijf miljoen mensen hongerlijden.
- Nog meer onweersbuien in aantocht..
- Voorstel voor één nationale vrije dag voor alle groepen in …..
- Straat van Hormuz inzet in olieconflict Iran-VS..
- Nigeria kampt met economische crisis: “Levens in gevaar van…..
- Vincent Olijfveld (50) Amsterdam 18-6-2025..
- Maurits Merle William Sairras (55) Amsterdam 18-6-2025..
- Volksgezondheid: geen verhoogd risico op meningitis door sl…..
- Suriname rouwt om heengaan Patricia Etnel: ‘Het land heeft …..
- Toyota blijft vasthouden aan omstreden standpunt tegen voll…..
- Minister Nurmohamed heeft geen duidelijkheid over betaling …..
- Natio eindigt als laatste in poule A Concacaf Gold Cup..
- Philipsburg ongeslagen kampioen Fiba 3×3 Quest..
- De Chinese diaspora: een wereldwijd netwerk dat zich voor h…..
- Nederland geeft 119 gestolen sculpturen terug aan Nigeria..
- Democratie van onderop: een oplossing voor komende regering..
- Politie Zanderij houdt verdachte aan voor diefstal geldbedr…..
- Regeerakkoord zo goed als rond..
- Geerlings-Simons: ‘We gaan geen SRD 800 uitdelen zoals Chan…..
- Meer dan 4000 e-paspoorten verstrekt in zes weken tijd..
- Olieaanval in Iran zet wereld op scherp; VES: Voorkom panie…..
- Yellow Birds-coach Gallant: ‘We hebben een titel te verdedi…..