In het kader van de Multinational Security Support Mission (MSS) in Haïti startte op 4 februari een intensieve taalcursus voor 30 Surinaamse militairen en 20 politieagenten. Gedurende vijf maanden zullen zij worden getraind in de Franse taal en Haïtiaans Creools door twee docenten van de Alliance Française Suriname (AFS). Adèle Guillaume, programmamedewerker van de Organisation internationale de la Francophonie (OIF), opende de training in Paramaribo.
Met meer dan 20 jaar ervaring in het onderwijzen van Frans aan VN-vredesmachten, heeft de OIF al bijna 1150 militairen en politieagenten uit verschillende landen voorbereid op de communicatie met het Haïtiaanse politiekorps en de lokale bevolking. De training beoogt niet alleen de taalvaardigheden van de deelnemers te verbeteren, maar ook hun begrip van de Haïtiaanse sociaal-culturele context.
Dit initiatief werd in 2024 gelanceerd op verzoek van het Surinaamse ministerie van Defensie en de regionale veiligheidsdienst van de Franse ambassade in Suriname. Het is een voortzetting van eerdere taalcursussen Frans, die werden gefinancierd door het Directoraat Veiligheid en Defensiesamenwerking van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken.
De Franse ambassadeur in Suriname, Nicolas de Lacoste, wenste de cursisten veel succes en benadrukte het belang van het leren van de Franse taal, gezien de nabijheid van Frans-Guyana. Ook AFS-president Ruben del Prado en directeur Virginie Lemay gaven aan dat de cursus niet alleen van belang is voor de missie, maar ook een waardevolle kans biedt voor de persoonlijke ontwikkeling van de deelnemers.
- Santokhi: ‘Je hoeft niet van Chan te houden, Chan houdt wel…..
- Overvolle vuilstortplaats in Moengo baart districtscommissa…..
- Minister Ramdin heeft grote kans om Caribische vertegenwoor…..
- Narcotica Brigade voert surveillances uit..
- DNA bezorgd over controle kiezerslijst in het binnenland..
- Tandarts in woning overvallen en beroofd..
- Minister Landvreugd op het matje geroepen om verzuim terinz…..
- Overheid steekt geld in markoesateelt..
- Paramaribo-verklaring goedgekeurd..
- Nature Walk voor natuurliefhebbers..
- Informatie sessie in verband met Internationale Epilespie D…..
- Principiële democratie en hygiënisch bestuur..
- I-Care Polikliniek officieel geopend..
- Loonsverhoging van medewerkers AdekUS wordt pas eind februa…..
- Schoon drinkwater voor Gunsi, Akwaukonde en Gran Slee..
- Bedrijfsleven bespreekt kansen voor Surinaamse olie- en gas…..
- Digicel en EBS gaan samenwerking aan..
- Inbraak: Geld, sieraden en andere spullen gestolen..
- Business Summit Diaspora Suriname moet innovatie en investe…..
- Voetbaluitslagen van 4 februari 2025..
- El Salvador biedt aan om “gevaarlijke Amerikaanse criminele…..