De recente toevloed van Cubaanse vreemdelingen via de Johan Adolf Pengel Luchthaven, trekt steeds meer de aandacht. In het licht van de voortdurende economische crisis op Cuba, wordt in Suriname nauwlettend gekeken naar de migratiebewegingen vanuit het Caribische eiland. Om helderheid te krijgen over de omvang en aard van deze binnenkomst, is journalistiek onderzoek van groot belang en gaande. Terwijl luchtvaart- en veiligheidskringen signaleren dat er een toename is van Cubaanse passagiers die Suriname binnenkomen, worden de exacte cijfers en achterliggende redenen nader onderzocht.
Om de feiten objectief vast te stellen, is het Korps Militaire Politie (KMP), verantwoordelijk voor de grenscontrole op de luchthaven, benaderd voor actuele gegevens. De commandant luitenant-kolonel Samuel had enkele weken geleden reeds toegezegd, dat relevante data zou worden gedeeld over de toevloed van Cubaanse vreemdelingen. Vorige week liet hij weten: “Ik meld jullie wel als het vandaag af is.” De verwachting is dat deze informatie binnenkort beschikbaar komt.
Het verzoek aan de KMP richt zich onder meer op de vraag, of er sprake is van een stijging, stabilisatie of terugval in het aantal arriverende Cubaanse vreemdelingen, en over welke periode dit zichtbaar is, en of er opvallende trends zijn te bespeuren zijn.
Maatschappelijke organisaties en lokale bewoners blijven de ontwikkelingen nauw volgen, mede vanwege zorgen over de sociale druk, opvangcapaciteit en de bredere gevolgen van een ongecontroleerde migratie.
The post Migratie uit Cuba naar Suriname: de recente ontwikkelingen ..
- Nederlandse regering gevallen; Wilders trekt stekker uit ka…..
- Talrijke onweersbuien in de middag..
- Viering 25 februari geen zaak van komende regering, zegt Ru…..
- Dag van nationale rouw na bootramp Marowijnerivier..
- Doodverklaarde vrouw ontwaakt in doodskist in Tsjechië, ond…..
- Rosieta Plein (74) Amstelveen 29-5-2025..
- Rudy Stanley Leons (59) Amsterdam 26-5-2025..
- Natio maakt zich op voor WK-interlands en Gold Cup..
- Mathoera feliciteert NDP met verkiezingswinst..
- Column: Zes in een wankele boot de onstuimige soela’s op..
- Panka ‘hint’ VHP: Simons en Rusland bij acclamatie kiez…..
- Grondige en transparante hertelling stembureaus Paramaribo …..
- Adhin zegt regering vanuit nieuwe functie beter te kunnen b…..
- Meerdere dodelijke slachtoffers bij bootongeluk Marowijneri…..
- NPS-congres stemt unaniem in met voortzetting coalitieonder…..
- Hertelling stembureaus in Paramaribo vrijdag afgerond..
- ABOP over bootramp: Het verdriet is niet te meten..
- Geen personen uitgesloten in nieuwe regering..
- VHP spreekt medeleven uit na tragisch bootongeval..
- 21 Arbeidsinspecteurs beëdigd tot BAVP..
- Illegale sloop monumentaal pand Dr. J.F. Nassylaan stilgele…..