Mielando Atompai, voorzitter van de Surinaamse Politiebond, draagt het voorzitterschap over aan ondervoorzitter Revelino Eijk. De formele overdracht van taken en verantwoordelijkheden vindt op een later moment plaats.
Intussen stelt de penningmeester een financieel verslag op over de periode 2021–2025. Dit wordt gecontroleerd en goedgekeurd door een externe accountant om transparant te maken welk bedrag aan het nieuwe bestuur wordt overgedragen.
“Wat we in 2021 aantroffen, was een lege kas,” aldus Atompai. Het overlijdensfonds van de Politiebond, waarin politiemensen maandelijks bijdragen zodat bij overlijden SRD 75.000 aan nabestaanden wordt uitgekeerd, heeft inmiddels rechtspersoonlijkheid verkregen. Het fonds bestond al langer, maar zonder formele juridische status. Onder het huidige bestuur is daarin verandering gebracht.
Het is de bedoeling dat het fonds in de toekomst onder toezicht komt van de Centrale Bank van Suriname (CBvS), met een onafhankelijke raad van toezicht en een professioneel directieteam. Het doel is om het fonds binnen vijf tot tien jaar financieel weerbaar te maken en structureel steun te bieden aan politiemensen. Dit model is geïnspireerd op regelingen van Staatsolie N.V. en de Energiebedrijven Suriname (EBS).
Atompai blijft voorlopig betrokken bij de afronding van lopende bouwprojecten. In juli vindt een bijzondere algemene ledenvergadering (ALV) plaats, waarin de overdracht feestelijk wordt voltrokken. Hij was negen jaar actief binnen de bond. “Het huidige bestuur heeft veel betekend voor de politieorganisatie,” geeft hij aan.
Atompai is dankbaar voor zijn loopbaan bij de bond en de politie en spreekt zijn waardering uit voor iedereen die aan zijn ontwikkeling heeft bijgedragen. Vanaf zondag 29 juni treedt Atompai aan als lid van De Nationale Assemblée (DNA). Hij benadrukt geen ministerspost na te streven. “Ik wil niet zoals anderen zijn. Het volk zal altijd mijn stem horen,” aldus Atompai.
Afgelopen week bereikte de Politiebond samen met andere vakorganisaties een akkoord met de overheid over belastingverlaging op overuren voor politieambtenaren. Hierdoor houden politiemensen voortaan netto iets meer over aan het einde van de maand.
- Brunswijk wenst niet aan te geven als hij praat met VHP voo…..
- Van Dijk-Silos: ‘Wees tenminste blij als je wat krijgt met …..
- ‘Doordacht migratiebeleid nodig als fundament van natievorm…..
- Revelino Eijk nieuwe voorzitter Surinaamse Politiebond..
- GOw2 heropent volledig ‘self service’-pompstation Mahonylaa…..
- Politiebond hekelt politieke bevorderingen binnen KPS..
- ‘Het moet anders’, zegt het nieuwe regeerakkoor…..
- Ommen over wateroverlast Para: ‘dit maken we voor het eerst…..
- CBB-directeur Kanapé-Pokie: spoedpaspoort kost SRD 4200, on…..
- Bachelor Politiekunde-cursisten eisen bevordering na diplom…..
- 25 gezinnen geëvacueerd te Vierkinderen na wateroverlast..
- Afdelingshoofd Communicatie -CBvS-260625..
- Van geneeskunde naar politiek: De waarde van de eed van hip…..
- Operatieafdeling Diakonessenhuis buiten werking door techni…..
- Rusland verwacht dat hij ondersteuning zal krijgen van ABOP…..
- Regering en Ravaksur akkoord over belastingvoorzieningen..
- Patricia Nancy Etnel..
- NDP reageert fel op VHP: “Erken eerst de uitslag, voordat u…..
- President Santokhi aan zet om Parmessar te beëdigen als fun…..
- Parmessar wordt zaterdag beëdigd..
- NDP-reactie op verklaring VHP: erken eerst de uitslag, voor…..