Mielando Atompai, voorzitter van de Surinaamse Politiebond, draagt het voorzitterschap over aan ondervoorzitter Revelino Eijk. De formele overdracht van taken en verantwoordelijkheden vindt op een later moment plaats.
Intussen stelt de penningmeester een financieel verslag op over de periode 2021–2025. Dit wordt gecontroleerd en goedgekeurd door een externe accountant om transparant te maken welk bedrag aan het nieuwe bestuur wordt overgedragen.
“Wat we in 2021 aantroffen, was een lege kas,” aldus Atompai. Het overlijdensfonds van de Politiebond, waarin politiemensen maandelijks bijdragen zodat bij overlijden SRD 75.000 aan nabestaanden wordt uitgekeerd, heeft inmiddels rechtspersoonlijkheid verkregen. Het fonds bestond al langer, maar zonder formele juridische status. Onder het huidige bestuur is daarin verandering gebracht.
Het is de bedoeling dat het fonds in de toekomst onder toezicht komt van de Centrale Bank van Suriname (CBvS), met een onafhankelijke raad van toezicht en een professioneel directieteam. Het doel is om het fonds binnen vijf tot tien jaar financieel weerbaar te maken en structureel steun te bieden aan politiemensen. Dit model is geïnspireerd op regelingen van Staatsolie N.V. en de Energiebedrijven Suriname (EBS).
Atompai blijft voorlopig betrokken bij de afronding van lopende bouwprojecten. In juli vindt een bijzondere algemene ledenvergadering (ALV) plaats, waarin de overdracht feestelijk wordt voltrokken. Hij was negen jaar actief binnen de bond. “Het huidige bestuur heeft veel betekend voor de politieorganisatie,” geeft hij aan.
Atompai is dankbaar voor zijn loopbaan bij de bond en de politie en spreekt zijn waardering uit voor iedereen die aan zijn ontwikkeling heeft bijgedragen. Vanaf zondag 29 juni treedt Atompai aan als lid van De Nationale Assemblée (DNA). Hij benadrukt geen ministerspost na te streven. “Ik wil niet zoals anderen zijn. Het volk zal altijd mijn stem horen,” aldus Atompai.
Afgelopen week bereikte de Politiebond samen met andere vakorganisaties een akkoord met de overheid over belastingverlaging op overuren voor politieambtenaren. Hierdoor houden politiemensen voortaan netto iets meer over aan het einde van de maand.
- 5 partijen tekenen regeerakkoord; ABOP nog niet..
- Javaans Nieuwjaar geen vrije dag..
- Regeerakkoord ondertekend door 5 partijen; ABOP nog niet zo…..
- BIZA bevestigt: Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije dag..
- Javaans Nieuwjaar donderdag 26 juni geen nationale vrije da…..
- Aan Ursula von der Leyen – Wij schrijven u vanuit de ruïnes…..
- Trump: Israël en Iran eens over volledige wapenstilstand..
- Women’s Rights Centre brengt eerbetoon aan Patricia Etnel: …..
- Franse grenspolitie pakt smokkel en illegale overtochten aa…..
- Belastingverruiming en secundaire voorzieningen voor veilig…..
- Bibis roept Surinamers op inreisregels VS strikt na te leve…..
- Rusland: Etnel trok vorige week haar bewilliging in; Plein …..
- Trump noemt Iraanse raketaanval op Amerikaanse basis in Qat…..
- Bennie Miranda uit scherpe kritiek op president Santokhi: “…..
- Amazone Partij Suriname wacht af om richting te bepalen..
- Herdenken en vieren: 1 juli blijft een dag met twee gezicht…..
- Epilepsie en cognitieve ontwikkeling..
- Omicron Seafood N.V sollicitatie-oproep..
- FPP-voorzitter Ommen: “Ondernemer in Para bewust buitenspel…..
- SEOGS 2025 succesvol afgesloten na vier inspirerende dagen..
- BIBIS waarschuwt reizigers: ‘Houd u aan buitenlandse inreis…..