Op 4 maart 2025 presenteerde Mexico zijn argumenten aan het Amerikaanse Hooggerechtshof, waarin het beweert dat Amerikaanse wapenfabrikanten wapens verkopen aan Mexicaanse kartels. De Mexicaanse regering stelt dat deze wapens worden gebruikt door criminele bendes, wat leidt tot duizenden doden. Het moordcijfer in Mexico bedraagt ongeveer 20 per 100.000 inwoners, drie keer hoger dan in de VS.
Claudia Sheinbaum, de Mexicaanse president, benadrukt dat de VS verantwoordelijkheid moet nemen voor de rol die Amerikaanse wapens spelen in de gewelddadigheden. Mexico beschuldigt fabrikanten zoals Smith & Wesson ervan wapens te verkopen in de wetenschap dat ze bij bendes terechtkomen, en wijst op marketingtactieken zoals het noemen van wapens “El Jefe” (“De Baas”).
De rechtbank moet beslissen of de zaak valt onder de “predicate clause” van de Protection of Lawful Commerce in Arms Act, die uitzonderingen toestaat als fabrikanten willens en wetens illegaal handelen. Tijdens de hoorzittingen leken zowel liberale als conservatieve rechters sceptisch over Mexico’s argumenten, uit angst voor precedentwerking en inmenging in Amerikaanse wapenrechten.
Ongeacht de uitkomst benadrukt deze zaak de gedeelde verantwoordelijkheid van Mexico en de VS in de strijd tegen grensoverschrijdende criminaliteit en wapensmokkel.(The Economist)
- Gemeenschap Sipaliwini overhandigt Tareno-Ontwikkelingsplan…..
- Situatie Weg naar Zee baart Naipal nog steeds zorgen..
- WEINIG VERANDERD BIJ CENTRALE BANK..
- GRONDENRECHTENVERRAAD..
- Bewolkte lucht met af en toe wat buien..
- Grassalco en Volksgezondheid tekenen overeenkomst..
- Trump overweegt strengere sancties tegen Rusland totdat vre…..
- Chayenne Vos (23) Paramaribo 5-3-2025..
- Francina Overman (90) Wanica, Suriname 4-3-2025..
- Vrouwen wereldwijd eisen einde geweld en ongelijkheid..
- Inheemse gemeenschap uit Coeroeni Ressort bezoekt DNA..
- Kerkdijk: Onderwijs in crisis; ministerie blijft in gebreke..
- Vrouwen op Internationale Vrouwendag geëerd voor bijdrage a…..
- Brunswijk keurt uitjouwen Santokhi in Moengo af..
- Verontwaardiging over misleidende reportage D-TV Express..
- VLIEGTUIGEN VOL CUBANEN LANDEN OP ZANDERIJ..
- President wijst beroep PVP en NOP af..
- Santokhi installeert drie werkgroepen voor aanpak problemen…..
- MV Narrative: Een luxe cruiseschip voor een langer en gezon…..
- Defensie eert vrouwen ter gelegenheid van Internationale Vr…..
- Hoe depressief zijn we?..