De recente uitspraken van minister Lalinie Gopal van Jeugdontwikkeling en Sport over de zorgwekkende mentale toestand van jongeren, verdienen zonder meer de nodige aandacht. Tijdens de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers, stelde de bewindsvrouwe dat het “hartverscheurend is” te zien, hoe het momenteel met jongeren gesteld is. Deze constatering komt niet als een verrassing, maar is de realiteit.
Suriname werd recentelijk nog opgeschrikt door een geval van zelfdoding: een jongere sprong van de Wijdenbosbrug. Ook zijn er jongeren die van huis weglopen, of gedragingen vertonen, die duiden op een ernstige innerlijke crisis. Dit zijn geen incidenten, maar symptomen van een dieper liggend, structureel probleem, dat jarenlang genegeerd is of met ‘pleisters’ werd bedekt. En dit is meer dan vreselijk, want elke kind dat we verliezen, is één te veel.
De samenleving, en daarbij ook de overheid, hebben stelselmatig nagelaten, te investeren in preventieve zorg voor de jeugd. Terwijl de symptomen al jarenlang zichtbaar zijn op scholen, in buurten en binnen gezinnen, blijft een integrale aanpak uit. De roep van minister Gopal om samen te werken met Volksgezondheid, Onderwijs en andere partners, klinkt goed en schijnt ook de juiste benadering van het vraagstuk te zijn, maar komt rijkelijk laat. Wat wel zou helpen, een structurele aanwezigheid van maatschappelijk werkers op scholen.
Geen eenmalige interventies of projectjes, die verdwijnen na een persconferentie of bij de wisseling van de ‘wacht’, maar een beleidslijn waarin elke school als veilige plek fungeert bij vroegsignalering. Want zodra het probleem escaleert, is het vaak te laat.
Ouders moeten eveneens betrokken worden bij dit beleid. Velen zijn niet getraind of toegerust, om de mentale nood bij hun kinderen te herkennen, laat staan ermee om te gaan. Voorlichting, ouderbegeleiding en open gesprekken, moeten gebruikelijk worden, zonder stigma.
Het verlies van elk kind houdt een collectief falen in.
Elke ontspoorde jongere is het resultaat van een falend systeem, waarin preventie structureel ondergewaardeerd wordt. Als de overheid nu niet handelt met duidelijke beleidsmaatregelen en middelen, dan zullen de schrijnende en dramatiche berichten blijven komen. Minister Gopal heeft de juiste toon gezet, maar mooie woorden zijn geen beleid. En beleid is wat de jeugd nu dringend nodig heeft.
The post MENTALE NOOD ONDER JONGEREN, PREVENTIE NOODZAKELIJK ..
- TotalEnergies lanceert officieel Scholarship Programma in S…..
- Herstructurering en strengere controle binnen ministerie SO…..
- President Simons beëdigt nieuwe Staatsraad..
- Aanvang begrotingsbehandeling op dinsdag 12 augustus..
- Acht jaar voor doodslag op oom..
- Monorath: ‘Wat niet goed is, hoort er niet bij’..
- Vakbond Newmont vraagt VWA tot zorgvuldige beoordeling voor…..
- Ministersteam voltallig met beëdiging Onderwijsminister Cur…..
- Rechter legt 8 jaar op voor doden van oom met houten balk..
- Stock Market Game traint duizenden Caribische jongeren in f…..
- Irma Cecilia Reding (81) Almere 1-8-2025..
- Carmen Vriesde (62) Paramaribo – Suriname 1-8-2025..
- Herdenking 135 jaar Javaanse Immigratie op het Onafhankelij…..
- DNA-lid Karta-Bink pleit voor rechtvaardige beloningsstruct…..
- Guillaume Helberg..
- Chef-staf Akiemboto: ‘Mijn focus is vanaf nu op de toekomst…..
- Geen bevel van minister Misiekaba voor verwijdering dakloze…..
- Ontheffing topfunctionarissen Financien vanwege nieuwe inzi…..
- Minister Huur start oriëntatie met Directie Duurzame Ontwik…..
- Diplomaten die terug worden geroepen zullen worden ingezet..
- ‘Moeder Suriname’ bekroond met Kristallen Film na 10.000 bi…..