President Chandrikapersad Santokhi heeft in het centrum van Lelydorp officieel het meldpunt (grond)problemen geopend. Dit gebeurde op vrijdag 18 april in aanwezigheid van onder anderen parlementariër Reshma Mangre, presidentieel adviseur Pertap Bissumbhar, districtscommissaris Bholanath Narain van Wanica-Noordwest en buurtbewoners van Lelydorp. Deze bijeenkomst stond in het teken van het aankaarten van diverse knelpunten die de gemeenschap al geruime tijd ondervindt.
De nadruk lag met name op grondproblemen. Deze problemen variëren van BaZo-kaarten en koopkrachtversterking (kkv) tot kwesties waarbij mensen, die al geruime tijd wachten, nog steeds niet in aanmerking zijn gekomen voor gronduitgifte. Het betreft vaak burgers die het vanwege hun situatie – waaronder mensen met een beperking – juist extra hard nodig hebben, maar die tot op heden geen gehoor hebben gekregen.
Het meldpunt is ingesteld middels een presidentieel besluit en is bedoeld als centraal aanspreekpunt waar burgers hun problemen kenbaar kunnen maken. De mensen mogen dus vanaf 18 april langs lopen om persoonlijk hun situatie aan te kaarten. De verantwoordelijken van het meldpunt zullen op hun beurt in contact treden met het Kabinet van de President, met als doel om tot een gerichte aanpak en oplossing te komen voor de ingediende kwesties.
De opening van het meldpunt is een stap in het kader van decentralisatie en het dichterbij brengen van dienstverlening aan de burger. Volgens de initiatiefnemers is er bewust gekozen voor de locatie in het centrum van Lelydorp. Dit vanwege de bereikbaarheid voor de inwoners van Wanica, Lelydorp én ook bewoners van omliggende gebieden moeten eenvoudig toegang hebben tot het meldpunt. Daarbij is het belangrijk dat mensen met hun problemen daadwerkelijk op locatie kunnen komen. De mogelijkheid om met de bus te reizen naar het centrum was mede bepalend in deze keuze.
Hoewel het meldpunt breed toegankelijk is, ligt de nadruk bij de aanpak op grondproblemen. Dit, omdat met name in het district Wanica én Lelydorp in het bijzonder deze problematiek sterk leeft. Tegelijkertijd wordt erkend dat er nog veel andere problemen zijn die eveneens aandacht behoeven. Daarom wordt het meldpunt gezien als een belangrijk hulpmiddel dat kan bijdragen aan het ordenen en vervolgens oplossen van de vele klachten en vragen die leven onder de bevolking.
- Grote paniek bij seniorenburgers Jessurunstraat door felle …..
- Parijem Trees Mahmoed..
- Jetty Mathurin acteert in internationale Spaanse film..
- NDP haalt bakzeil in kortgeding tegen president en hoofdste…..
- Troosteloze blik verwoestende brand Henck Arronstraat..
- Wegomlegging i.v.m brand aan de Henck Arronstraat..
- Verwoestende brand in historisch Paramaribo: SGES roept op …..
- Kluis SMJ Beverages geplunderd, wachter gekneveld..
- SGES: diepe verslagenheid na brand binnenstad..
- Brekebeen Nurmohamed..
- Regeringsraad geeft goedkeuring aan SRD 1500 voor ambtenare…..
- Meerdere historische panden in lichterlaaie aan de Henck Ar…..
- BREAKING – Update – Brand aan de Henck Arronstraat..
- Breaking: Grote brand aan Henck Arronstraat; ministerie en …..
- NDP hekelt gerichte lastercampagnes: “Digitale aanvallen on…..
- Enorme brand aan de Henck Arronstraat..
- NDP veroordeelt karaktermoordcampagnes..
- Weer historisch pand in brand..
- Eerbetoon aan overleden Purcy Olivieira tijdens AVD 2025..
- Strategische groep voor olie- en gasbeleid doet kennis op i…..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 KPS houdt evaluatie …..