De contouren van het nieuwe kabinet-Simons-Rusland worden steeds concreter. Inmiddels zijn twaalf van de zeventien beoogde ministers bekend. De Nationale Democratische Partij (NDP) heeft vandaag in een officiële verklaring haar zes kandidaten gepresenteerd. Eerder maakten ook de ABOP, Alternatief 2020 (A20) en Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP) hun voordrachten bekend. De Nationale Partij Suriname (NPS) en Pertjajah Luhur (PL) moeten hun kandidaten nog officieel presenteren.
NDP stelt zes kandidaten voorHet hoofdbestuur van de NDP heeft aan haar partijleden laten weten vertrouwen te hebben in de inzet en toewijding van de voorgedragen kandidaten. De volgende namen zijn vandaag bevestigd:1. Ismanto Adna (minister van Financiën en Planning)2. André Misiekaba (minister van Volksgezondheid)3. Sarwan Ramai (minister van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening)4. Mike Noersaliem (minister van Landbouw, Veeteelt en Visserij)5. Melvin Bouva (minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking6. Lalinie Gopal (minister van Sport- en Jeugdzaken)
Drie van deze kandidaten – Misiekaba, Noersaliem en Gopal – zijn geen onbekenden; zij dienden eerder als minister onder president Desi Bouterse.
ABOP, A20 en BEP eerder al met namenVandaag kwamen de voorzitters van de zes samenwerkende partijen bijeen om te vergaderen over de ministeriële voordrachten. Daarbij is bevestigd dat ook de vier voordrachten van de ABOP, één van A20 en één van BEP al eerder waren vastgesteld:
ABOP7. David Abiamofo (minister van Natuurlijke Hulpbronnen)8. Miquella Huur (minister van Regionale Ontwikkeling)9. Harish Monorath (minister van Justitie en Politie)10. Marinus Bee (minister van Binnenlandse Zaken)
Abiamofo is momenteel al minister van Natuurlijke Hulpbronnen onder president Chan Santokhi.
A2011. Andrew Baasaron (minister van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie)
BEP12. Raymond Landveld (minister van Transport, Communicatie en Toerisme)
- Explosie door lekkende gascilinder zet houten woning in lic…..
- LEERKRACHTEN ZIJN AL DECENNIA BEDELAARS..
- POLITIEKE WIL EN SKALIANS..
- Nederland en Panama grootste afnemers van Guyanese offshore…..
- Rusland formeel vicepresidentskandidaat van de NPS; ministe…..
- Keti Koti-avond roept op tot herschrijven van geschiedenis …..
- Taxichauffeur verdacht van verkrachting na aangeboden lift..
- Vrouw doet aangifte uit angst voor brandstichting door buur…..
- KPS bestaat 130 jaar..
- DOLLARISATIE..
- Europa zucht onder eerste grote hittegolf van de zomer..
- Natio-doelman Vaessen in belangstelling van topclubs Mexico…..
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend DNA-voorzitter..
- Felle woningbrand aan Duisburglaan..
- Aangespoeld lichaam veroorzaakt opschudding aan Mangrovestr…..
- JusPol reageert op beschuldigingen richting Amoksi: geen po…..
- Parmessar beëdigd als fungerend voorzitter van De Nationale…..
- Ondernemingen die deelnemen aan SURGE-programma volgen MEL-…..
- HAKRINBANK TE KOOP..
- Moeder en oom steken auto en woning in brand vanwege arrest…..
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend Assembleevoorzitter..